پاسخ به ۲ پرسش در ساحت پیامبر و وحدت مذاهب اسلامی

پاسخ به ۲ پرسش در ساحت پیامبر و وحدت مذاهب اسلامی

به گزارش سراج24، پاسخ به ۲ پرسش دیگر در ساحت شخصیت و تعالیم آخرین پیام آور خداوند و وحدت مذاهب اسلامی :

 ۱. آخرین پیامبر خدا بودن دقیقا به چه معناست؟

 ۲ . استدلال شیعی برای وحدت مذاهب اسلامی بر چه پایه است ؟

۱. بشر را از خدایی که مخلوق ما بود به خدایی که خالق ماست، عبور داد حق‌الناس و حق‌الله را تفکیک‌ناپذیر کرد، از حق اشیا سخن گفت، گیاهان را پسرعمو و دخترخاله انسان نامید: اکرموا عمتکم النخله.
فحش به حیوانات را تجاوز به حقوق حیوان خواند و دوستی باخدا را در کنار دشمنی با انسان محال دانست.

۲. به مسلمانان اخطار کرد اگر حتی به غیرمسلمانی ستمی کرده باشند خود در قیامت علیه آنان دادستانی و اقامه دعوی خواهد کرد. عدالت و معنویت را دوقلوهای ابدی خواند و عقل را همکارخود و رسول حق نامید.


بیشتر بخوانید: حاکمیت صهیونیزم براروپا و غربگرایی در دولت ایران


۳. جنگ‌های مذهبی و تکفیر هر که را دعوی مسلمانی کند، حرام کرد. جنگ با ستم و تلاش برای نجات گناهکاران را واجب کرد. حیات و حریم و حقوق انسان را خط قرمز خدا خواند.

۴. وحدت مذاهب اسلامی، آرمان ماست، نه از سر شک و نسبی‌گرایی، نه از باب عوام‌فریبی، و نه انکار آنچه بر اهل‌بیت(ع) او رفت، بلکه از سر آگاهی بر اصلی‌ترین اولویت که امت‌سازی، دفاع از حقوق مسلمانان از هر مذهب و در برابر هر تهدید است. آنکه جامعه انسانی را به برابری و برادری فراخوان داد چگونه شکاف میان مسلمانان را روا بداند ؟

۵. آخرین پیام‌آور خداوند بودن، به چه معناست؟ لطیف‌ترین روح انسانی، بیشترین ظرفیت معنوی، بالاترین ارتفاع عقلی، برترین گیرنده پیام، متحمل‌ترین قلب، سوزان‌ترین احساس، فدایی‌ترین انسان که هر آنچه خداوند خواست با بشر بگوید، از مسیر او گفت. چیزی نمانده که خدا باید با بشر در میان میگذارد و پس از محمد ص ناگفته مانده باشد.

 

اخبار مرتبط

فرقه گرایی طرحی برای آسیب به دنیای اسلام است

نوآوری‌ها و ابتکارات شهید صدر در اصول فقه شیعه

اختتامیه «مهرواره ملی شعر وحدت» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha