تهدید صهیونیست ها برای ساخت فیلمی درباره امام زمان (عج)

تهدید صهیونیست ها  برای ساخت فیلمی درباره امام زمان (عج)

به گزارش سراج24، در دورانی که چهره اسلام توسط دشمنان آن در جهان با کینه و عقده به صورت بدی ارائه شده است، ساخت تولیدات سینمایی به عنوان یکی از ارکان و ابزارهای مهم جهت نمایش حقیقت چهره اسلام امری ضروری و غیرقابل اجتناب است.

هرچه دنیای مسیحیت و یهودیت در ارائه تصاویری مثبت از پیامبرانشان موفق‌اند و البته در کنار آن دشمنان این انبیای بزرگوار در جهت نابودی حتی پیامبرانشان گام برمی‌دارند، دنیای اسلام در ارائه تصویری موجه و زیبا از پیامبر مهربانی و دوستی و سیمای اسلام کمکاری جدی دارد. بعد از فیلم «الرساله» یا همان «محمد رسول الله» ساخته مصطفی عقاد که بیش از 40 سال از ساخت آن می‌گذرد تنها فیلم جدی که درباره اسلام ساخته و به جهان عرضه شد فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی بود.

البته این فیلم قرار بر آن داشت که قسمت‌های بعدی خود را بسازد و عرضه کند اما هنوز خبری از ساخت ادامه آن نشده است. در این روزگار مهجوریت خبر خوب ساخته شدن فیلم و سریالی درباره شخصیت حضرت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) منجر به شادی و خوشنودی رهروان آن حضرت می‌تواند باشد. البته امیدواریم این فیلم و سریال اثری خوش‌ساخت و جذاب باشد که بتواند جایگاه و اهمیت منجی آخرالزمان را برای مردم عالم تبیین کند

ابوالفضلی در ابتدا با اشاره به جایگاه این بنیاد  و کارکرد و نقش آن بیان کرد: این بنیاد از سال 1397 کار خود را آغاز کرده است. هدف اصلی این بنیاد ایجاد وحدت میان ادیان و مذاهب رسمی و توحیدی جهان است. بنیاد در 30 کشور جهان فعالیت و نمایندگی دارد که نمایندگان ما در این دفاتر از بومیان آن کشورند و به عنوان سفرای صلح و دوستی معرفی شده‌اند.

اولین کار ما با هدف تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی کتابی با عنوان «دانش خانواده» بود. باتوجه به اهمیت سبک زندگی اسلامی که در فرمایشات رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب آمده است، تلاشمان این بود که بتوانیم این محتوای مهم را به جهان عرضه کنیم و در این مسیر به لطف خدا موفق بودیم. البته هدف ما تنها پیروان ادیان رسمی نبودند بلکه حتی افرادی که دارای ادیان غیر توحیدی بودند نیز شامل می‌شد. در حاضر نیز روی این پروژه کار پژوهشی مجددی در حال انجام است.

ابوالفضلی ادامه داد: دومین کار ما تولید برند طیب است. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر برند اسلامی که روی کالاهای خوراکی زده می‌شود برند حلال است. در هر حال برند ما با عنوان طیب بر اساس این آیات از قرآن کریم که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُلُوا مِنْ طَیِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاکُمْ» و «یَا أَیُّهَا النَّاسُ کُلُوا مِمَّا فِی الْأَرْضِ حَلَالًا طَیِّبًا وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ» سوره مبارکه بقره 172 و 168 الهام گرفته شده است. بر اساس این آیات طعام و غذای انسان ضمن آنکه باید حلال باشد باید طیب نیز باشد. طیب یعنی پاکی و سلامتی کالا لحاظ شده باشد. به تعبیر امروزی آن باید ارگانیک باشد و از مواد شیمیایی و غیرطبیعی مبرا باشد. اینگونه طعام انسان ضمن آنکه حلال است و مشکل شرعی برای خوردن آن وجود ندارد طیب و پاکی و سلامت آن نیز در نظرگرفته می‌شود.

این برند در حال حاضر ثبت جهانی شده است و به زودی استانداردهای آن پایه‌ریزی و به جهان ارائه می‌شود.

این فعال فرهنگی بین‌المللی در ادامه خبر از سومین پروژه جهانی خود در زمینه ساخت فیلم و سریالی با محوریت شخصیت امام زمان (عجل اللّه تعالی فرجه) داد و گفت: سومین اتفاقی که توسط این بنیاد در حال رخ دادن است، تولید فیلم سینمایی و سریالی جهانی درباره چگونگی تولد حضرت مهدی  (عجل اللّه تعالی فرجه) و اتفاقات راجع به آن برای نابودی ایشان و مادر بزرگوار ایشان حضرت نرجس خاتون (سلام الله علیها) است که کار مشترکی بین اسلام و مسیحیت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

دستور امام علی(ع) برای مبارزه ای سخت با دشمن تحریم کننده

کتاب «زیست نامه مادر امام رضا(ع)» در صف انتشار

با توجه به تکریم ادیان که رسالت این بنیاد است قصد آن داریم که با همکاری پیروان مسیحیان و همین‌طور یهودیانی که به این زمینه علاقه‌مندند این پروژه را تولید کنیم. البته قبلاً انیمیشنی درباره این موضوع ساخته شده است که کار ارزشمندی است اما به نظر ما بسیار موجز و خلاصه بود اما ما قصد آن داریم که این اثر را در دو مدیوم فیلم و سریال تولید کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد که لوکیشن‌های این فیلم غیر از ایران در کشورهای ایتالیا، ترکیه و یونان خواهد بود اما بیشتر تولید این فیلم در ایتالیا خواهد گذشت. در حال حاضر 90 درصد فیلمنامه این پروژه نوشته شده است. عوامل، نویسندگان و بازیگران ایرانی و ایتالیایی در این کار حضور خواهند داشت. درباره بازیگران باید بگویم که بیشتر هنرپیشگان این فیلم از چهره‌های کمتر شناخته شده عرصه تئاترند که بعد از اکران این فیلم و معرفی آن به جهان شناخته خواهند شد.

وی درباره هزینه این فیلم بیان کرد که برای پرداخت هزینه‌های این فیلم از هیچ نهاد یا ارگانی کمک نگرفته‌ایم و تنها بانیان جهانی که با ما همکاری کردند باعث و بانی هزینه‌های تولید این فیلم‌اند. اما ما مطمئنیم که با اکران این فیلم تمام هزینه‌های آن بازخواهد گشت.

ابوالفضلی در ادامه خبر از تهدیدهایی که از همان ابتدای کار متوجه آنان شده است داد و بیان کرد که کابالیست‌ها و تندروهای مسیحی و یهودی ما را به صورت ایمیل‌های ناشناس تهدید کردند. همین‌طور در روزنامه‌ای در انگلیس و سایتی در نیوجرسی آمریکا تهدیدهایی متوجه ما شد.

اما ما پای این کار قرص و محکم ایستاده‌ایم تا اشتراکاتمان را میان اسلام و مسیحیت نشان دهیم. در این مسیر اسقف اعظم مسیحیان و انجمن کلیمیان ایران نیز با ما همکاری کردند. هدف از ترویج این محتوا در قالب فیلم و سریال این بود که با توجه به کارکردی که فیلم و هنرهای نمایشی در انتقال مفاهیم دارند بهترین مدیوم، سینما است. یکی از اتفاقات جالبی که رخ داد این بود که طرف ایتالیایی ما گفت که در صورتی که شما از این کار منصرف شوید ما خودمان این پروژه را به پایان خواهیم رساند.

بیشتر بخوانید:

کشوری که سازنده آن دزدان و آدمکشان هستند!

وی ضمن اشاره به اینکه این پروژه را با عنایات امام حسن عسکری (علیه السلام) ساخته است بیان کرد که فیلمبرداری این سریال و فیلم سینمایی در صورتی که روند کرونا رو به کاهش باشد اواخر سال 2021 کلید می‌خورد و در غیر این صورت با تأخیر مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

«آقا»زاده‌ام اما «آقازاده» نیستم/ بی‌بی‌سی اعتنایی به صداقت ندارد

دُن آرام

تنها گریه کن

0 نظر

ارسال نظر

capcha