معرفی کتاب؛

کتاب «زیست نامه مادر امام رضا(ع)» در صف انتشار

کتاب «زیست نامه مادر امام رضا(ع)» در صف انتشار

به گزارش سراج24، این اثر در چهار فصل بررسی روایات مربوط به مادر «امام رضا(ع)»، بررسی هویت و شخصیت مـــادر «امام رضا(ع)»، ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی مادر «امام رضا(ع)» و مادر «امام رضا(ع)» در خاندان امامت گردآوری شده است.

در فصل اول این کتاب در خصوص ارزیابی بیرونی و درونی روایات مربوط به مادر «امام رضا(ع)» و تفاوت‌ها و تعارضات روایات و حل آن‌ها و تفاوت‌ها و تعارضات در اسامی بانو مطالبی آمده است.

نام‌های مادر امام رضا (ع)، دلایل تعدد نام‌های کنیزان، مفهوم شناسی اسامی مادر «امام رضا(ع)»، کنیه و نسب و تبار مادر «امام رضا(ع)» مذهب و فرزندان بانو از مهم‌ترین سرفصل‌هایی است که در فصل دوم این اثر منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:

نوشتن از رزمنده‌ها، جرئت می‌خواهد

اما در فصل سوم این کتاب در خصوص صفات ظاهری بانو، صفات اخلاقی به عنوان عاقل‌ترین و متدین‌ترین بانوی زمان خود و رازدار بزرگ خاندان امامت مطرح شده است.

در فصل پایانی نیز در خصوص کیفیت ورود بانو به خانه «امام موسی کاظم (ع)»، نقش سیاسی اجتماعی وی، تاریخ رحلت و محل قبر بانو مطالبی آمده است.

این کتاب در پـی پاسـخگویی بـه ایـن پرسـش است که مادر «امام رضا(ع)» کیست و به لحاظ شخصی و شخصیتی چـه ویژگیهایـی دارد. از نظـر روشـی، تلاش نگارنـده بـر ایـن بودهاسـت کـه بـه روش توصیفـی و تحلیلـی بـدون تأ کیـد، تمرکـز و تعصـب بـر مشهورات و بـا اسـتفاده از منابـع متقدم و پس از ارزیابی‌های سندی و دلالی و در مواردی پس از حل تعارضات روایات و گزارش‌های تاریخی به حقیقت نزدیک شده و تصویری واقعی‌تر از شحصیت مادر«امام رضا(ع)» ارائه دهد.

اخبار مرتبط

نشست فعالان فضای مجازی حوزه زنان و حماسه برگزار شد/ رونمایی از کتاب مقاومت زنان دشت آزادگان +عکس

کتاب عالم ذرّ و عوالم پیش از دنیا منتشر شد

کتاب صحیفةالابرار برای اولین‌بار به فارسی ترجمه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha