بازدید از هپکو درخواست این روزهای دانشجویان

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

به گزارش سراج24، بهزاد رحیمی با اشاره به نامه جمعی از دانشجویان جهادی استان مرکزی مبنی بر بازدید از شرکت هپکو اظهار کرد: شخصا به عنوان عضوی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس از این طرح استقبال می‌کنم و آن را لازمه تصمیم‌گیری درست می‌دانم.

وی تصریح کرد: بدون شک در سالن‌های در بسته و بدون شناخت قبلی تصمیم‌گیری در خصوص مسائل بسیار سخت و در اکثر مواقع بدون نتیجه اثربخش خواهد بود.

نماینده مردم سقز و بانه استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که اعضای کمیسیون صنایع شناخت کافی و لازم درباره وضعیت صنایع کشور نداشته باشند، نمی‌توانند تصمیمات درست و اصولی گرفته و مصوبات اثربخش را به تصویب برسانند.

رحیمی بیان کرد: درخواست دانشجویان جهادی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس برای بازدید از شرکت هپکو و آشنایی با توانمندی‌های این شرکت می‌تواند جرقه خوبی برای کلید زدن بازدیدهای استانی کمیسیون‌های مختلف مجلس باشد و بنده به شدت از این طرح استقبال می‌کنم.

وی گفت: شرکت هپکو یکی از شرکت‌های بزرگ کشور و حتی خاورمیانه است و اگر ما می‌خواهیم تصمیم درستی برای این شرکت بگیریم باید به درستی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت شناخت داشته باشیم و این جز با بازدیدهای میدانی امکان‌پذیر نیست.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی برای بازدید از شرکت هپکو، بازدید‌های استانی را موجب تصمیم‌گیری بهتر کمیسیون صنایع در خصوص طرح‌ها و لوایح مرتبط با صنایع دانست.

بیشتر بخوانید:

تشکل‌های دانشجویی اراک خواستار بازدید نمایندگان مجلس از «هپکو» شدند

درخواست بازدید از هپکو در کمیسیون صنایع مطرح خواهد شد

در متن این نامه خطاب به نمایندگان مردم شریف اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی آمده است:

"همان‌طور که مستحضر هستید امسال و سال گذشته، بحث تولید موردتوجه ویژه‌ مقام معظم رهبری و همچنین متخصصین اقتصادی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور بوده است.

شهر اراک باوجود صنایعی با ظرفیت بالا و زیرساخت قوی در بحث تولید با مشکلات فراوانی روبه‌رو است.

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از این مشکلات، حاصل واگذاری‌های ناصحیح و نحوه‌ی نادرست اجرای اصل خصوصی‌سازی بوده است.

با توجه به وضع نامناسب صنایع استان به‌ویژه شرکت هپکو و موقعیت حساسی فعلی آن و بحث واگذاری شرکت از طرف جمعی از دانشجویان استان از شما انتظار داریم تا طبق درخواستی که جمعی از کارگران شرکت هپکو مبنی بر دعوت از نمایندگان مجلس به شهر اراک و بازدید نزدیک از کارخانه هپکو از حضرت‌عالی داشتند، به این درخواست لبیک گفته و گام مهمی را در جهت واگذاری و رفع مشکلات صنایع استان بردارید.

بازدید نمایندگان مجلس از کارخانه هپکو و صنایع استان و شنیدن نظرات کارشناسی قطعاً منجر به آگاهی و اشراف هر چه بیشتر نمایندگان محترم و موضع‌گیری دقیق‌تر در این امر خواهد شد.

ما نیز با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی و همچنین ظرفیت اساتید فعال در حوزه‌ی صنعت و استفاده از نظرات کارشناسی ایشان، همکاری خویش را اعلام می‌داریم.

امیدواریم با پیشگامی شما در این امر توفیق در برداشتن گامی در راستای رونق و جهش تولید حاصل شود.

امضاکنندگان این نامه:

-بسیج دانشجویی دانشگاه اراک

-انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک

-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

اخبار مرتبط

لعنت خداوند بر جنایتکارانی که نوگلان بی‌گناه افغانستانی را پر پر کردند/دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه و معتقد به تحول و جوانان باشد

ویدئو/فیلیستا ، سه گانه ای از زبان یک دانشجوی فلسطینی

پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

0 نظر

ارسال نظر

capcha