نجات صنعت کشور نیازمند شناخت دقیق از ظرفیت‌های صنایع است

درخواست بازدید از هپکو در کمیسیون صنایع مطرح خواهد شد

درخواست بازدید از هپکو در کمیسیون صنایع مطرح خواهد شد

به گزارش سراج24، حجت‌اله فیروزی با اشاره به درخواست بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از شرکت هپکو اراک اظهار کرد: یک ماه بیشتر از آغاز به کار مجلس شورای اسلامی نمی‌گذرد و در یک ماه گذشته شاکله مجلس شکل گرفته و هنوز کمیسیون‌ها وارد دستور کار نشده‌ا‌ند، از یک‌شنبه هفته آینده شاهد آغاز به کار جلسه علنی مجلس و شروع به کار کمیسیون‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون‌های مختلف مجلس برای تصمیم‌گیری درست باید واقعیت‌ها را ببینند و بدانند تا با شناخت بهتر راهبردهایی را که می‌تواند صنعت کشور را نجات دهد، اتخاذ کنند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: یکی از راه‌‌های رسیدن به اطلاعات کامل و دستیابی به شناخت دقیق بازدید‌های میدانی است، از آنجا که استان مرکزی قطب صنعت کشور محسوب شده و صنایع بزرگی در این استان مستقر هستند این آمادگی در بنده وجود دارد که در شهر اراک حضور یافته و از نزدیک صنایع این شهر به ویژه شرکت هپکو را مورد بازدید قرار دهم، ضمن اینکه درخواست بازدید از شرکت هپکو را در کمیسیون صنایع مطرح و پیگیری خواهم کرد.

بدون شک زمانی که اطلاعات کامل‌تر باشد تصمیم‌گیری واقعی‌تر، راحت‌تر و با سهولت بیشتری انجام می‌شود و نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود

فیروزی با بیان اینکه دیدار با کارگران، مسوولان و مدیران این شرکت می‌تواند اعضای کمیسیون صنایع را شناخت بهتر این مجموعه و حل بهتر مشکلات یاری دهد، گفت: بدون شک زمانی که اطلاعات کامل‌تر باشد تصمیم‌گیری واقعی‌تر، راحت‌تر و با سهولت بیشتری انجام می‌شود و نتیجه کار نیز بهتر خواهد بود.

وی بیان کرد: بازدیدهای میدانی، دیدار چهره به چهره، مطالعه اسناد، مطالعه سوابق بخشی از پروسه آگاهی است که می‌تواند به تصمیم‌گیری خوب برای صنعت کشور منجر شده و نجات دهنده صنعت کشور باشد.

بیشتر بخوانید:

تشکل‌های دانشجویی اراک خواستار بازدید نمایندگان مجلس از «هپکو» شدند

خصوصی‌سازی تنها با هدف نجات دولت از تصدی‌گری شرکت‌ها نبوده، بلکه هدف  اداره بهتر شرکت‌ها با استفاده از توان بخش خصوصی است که باید نواقص آن برطرف شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با اشاره به اهمیت خصوصی‌سازی و لزوم اجرای صحیح آن گفت: خصوصی‌سازی تنها با هدف نجات دولت از تصدی‌گری شرکت‌ها نبوده، بلکه هدف  اداره بهتر شرکت‌ها با استفاده از توان بخش خصوصی است که باید نواقص آن برطرف شود.

فیروزی ادامه داد: نحوه واگذاری سهام شرکت‌ها به بخش خصوصی باید بازنگری شود،  مهم‌ترین نکته‌ای که باید در خصوصی سازی‌ها مد نظر قرار گیرد علاوه بر اینکه رعایت دقیق قانون است، واگذاری شرکت‌‌ها به فرد اهلیت‌دار است تا با توان فنی بالا و همچنین توان مالی خوب مجموعه را به درستی مدیریت کرده و به شکوفایی برساند.

در متن این نامه خطاب به نمایندگان مردم شریف اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی آمده است:

"همان‌طور که مستحضر هستید امسال و سال گذشته، بحث تولید موردتوجه ویژه‌ مقام معظم رهبری و همچنین متخصصین اقتصادی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور بوده است.

شهر اراک باوجود صنایعی با ظرفیت بالا و زیرساخت قوی در بحث تولید با مشکلات فراوانی روبه‌رو است.

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از این مشکلات، حاصل واگذاری‌های ناصحیح و نحوه‌ی نادرست اجرای اصل خصوصی‌سازی بوده است.

با توجه به وضع نامناسب صنایع استان به‌ویژه شرکت هپکو و موقعیت حساسی فعلی آن و بحث واگذاری شرکت از طرف جمعی از دانشجویان استان از شما انتظار داریم تا طبق درخواستی که جمعی از کارگران شرکت هپکو مبنی بر دعوت از نمایندگان مجلس به شهر اراک و بازدید نزدیک از کارخانه هپکو از حضرت‌عالی داشتند، به این درخواست لبیک گفته و گام مهمی را در جهت واگذاری و رفع مشکلات صنایع استان بردارید.

بازدید نمایندگان مجلس از کارخانه هپکو و صنایع استان و شنیدن نظرات کارشناسی قطعاً منجر به آگاهی و اشراف هر چه بیشتر نمایندگان محترم و موضع‌گیری دقیق‌تر در این امر خواهد شد.

ما نیز با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی و همچنین ظرفیت اساتید فعال در حوزه‌ی صنعت و استفاده از نظرات کارشناسی ایشان، همکاری خویش را اعلام می‌داریم.

امیدواریم با پیشگامی شما در این امر توفیق در برداشتن گامی در راستای رونق و جهش تولید حاصل شود.

امضاکنندگان این نامه:

-بسیج دانشجویی دانشگاه اراک

-انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک

-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک

-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

اخبار مرتبط

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha