رونمایی از ترجمه اردوی دو کتاب از مقام معظم رهبری در پاکستان

رونمایی از ترجمه اردوی دو کتاب از مقام معظم رهبری در پاکستان

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت، خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد پاکستان، مراسم رونمایی از کتاب‌های «درس‌های پیامبر اعظم (ص)» و «چهارگفتار» از فرمایشات رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی که توسط خانه فرهنگ کشورمان با ترجمه سید کوثر عباس موسوی، به زبان اردو برگردانده شده‌اند را در محل کتابخانه این نمایندگی فرهنگی، برگزار کرد.

در این مراسم تعدادی از علما، نویسندگان، اساتید حوزه علمیه و علاقمندان کتاب و کتابخوانی حضور داشتند.

نخستین سخنران این برنامه علی محمد چنا، رییس اسبق اداره مطبوعات حیدرآباد بود. وی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در کتاب «درس‌های پیامبر اکرم (ص)» مملو از تفکر وحدت امت اسلامی است. در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری در سفر ایشان به اسلام‌آباد با معظم له ملاقات داشتم و همان زمان دانستم که ایشان دارای شخصیتی عظیم و ساده‌زیست هستند.

سخنران بعدی یوسف سندی، نویسنده معروف ایالت سند بود که در سخنان خود از ترجمه و مطالب ارایه شده توسط مقام معظم رهبری به عنوان «گنج عظیم» یاد و پیشنهاد کرد که این کتاب‌ها به زبان سندی نیز برگردانده شوند تا مردم بیش‌تری بتوانند از آن استفاده کنند.

سپس مهدی خطیب، مسئول خانه فرهنگ ایران حیدرآباد، در سخنانی ضمن تجلیل از دو عنوان کتاب «درس‌های پیامبر اکرم (ص)» و «چهارگفتار»، به نقش رهبری اشاره کرد و در بخش اول سخنان خود با تکیه بر آیه شریفه «لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه» گفت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص)، مظهر  پاکی، جوانمردی، صداقت، عزت، برادری و اخوت است. ایشان که در هیچ مدرسه‌ای درس نخوانده و تنها در مکتب حضرت حق تعلیم دیده است، قبل از بعثت به‌گونه‌ای در اجتماع زندگی کرد که مردم او را امین نامیدند. او که بشارت آمدنش را تمام پیامبران الهی قبل از ایشان داده بودند.

خطیب در بخش دوم سخنان خود، با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برای عزت امت اسلامی و پیاده کردن احکام الهی قیام کرد، گفت: متأسفانه عده‌ای این حرکت انسانی و الهی را تخریب کرده و گاهی اعمالی با نام امام حسین (ع) انجام می‌دهند که هیچ سنخیت و همخوانی با عمل و فرمایشات آن حضرت ندارد؛ بلکه وهن به امام و اسلام است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به جنایات غربی‌ها و صهیونیست جهانی پرداخت و گفت: جهان مستکبر پس از آنکه شعاع نورانی اسلام را مشاهده و بیداری اسلامی را تجربه کرد، با همه توان به جنگ اسلام و مسلمین برخاست و جبهه‌ای به نام داعش ساخت تا با «شعار لا اله الا الله» روی تمام جنایت‌کاران تاریخ را  سفید کند و اینهمه جنایت را مرتکب شود.

خطیب ادامه داد: پنج سال است که در سوریه و عراق و دیگر سرزمین‌های مسلمین، مردم‌کشی می‌کنند و اینک ناچار شدند در قبال جهان اسلام تسلیم شوند و هر روز گروهی و کشوری به جبهه حق و جمهوری اسلامی ایران بپیوندد.  این عزت به دست نیامده است مگر در سایه رهبری رهبر فرزانه و فقیه، مجاهد و پیرو اجداد طاهرینش یعنی امام خامنه‌ای (مدظله العالی).

مسئول خانه فرهنگ ایران حیدرآباد افزود: تا چند روز قبل فرانسه جزو یکی از کشورهای طرفدار داعش بود و امروز به طور رسمی به مخالفت با داعش برخواسته است و قطعاً دیر یا زود دیگر ظالمان نیز به ناچار باید با خیل عظیم مظلومین و جبهه حق همراه شوند؛ وگرنه آن بر سرشان خواهد آمد که بر سر مسلمانان مظلوم سوریه، عراق و افغان و ... و دیگر مسلمین آورده‌اند.

وی ادامه داد: رهبر فرزانه اسلام چندی قبل خطاب به مستکبرین فرمود؛ بدانید آتشی که برای سوزاندن مسلمین برپا کرده‌اید به زودی دامن خود شما را خواهد گرفت و امروز شاهد تجلی این فرمایش پیامبرگونه هستیم.

اخبار مرتبط

فیلم| با کتاب کرونا را شکست دهیم

در خانه بمانیم و به سفر برویم

سفر رایگان با چند کتاب ماجراجویانه!

0 نظر

ارسال نظر

capcha