گفتگوی «سراج 24» با امیر مهران

فروش حرفه‌ای آثار در حوزه فیلم کوتاه و انیمیشین در کشور وجود ندارد/ هنرمندان از تاثیر جشنواره‌های داخلی در کشور مطلع هستند

فروش حرفه‌ای آثار در حوزه فیلم کوتاه و انیمیشین در کشور وجود ندارد/ هنرمندان از تاثیر جشنواره‌های داخلی در کشور مطلع هستند

امیر مهران، کارگردان انیمیشن در گفتگو با «سراج24» با بررسی وضعیت صنعت انیمیشن در ایران گفت: از آنجایی که در کشورمان بحث فروش حرفه ای آثار در حوزه فیلم کوتاه و و انیمیشن کوتاه وجود ندارد، بنابراین برگزاری جشنواره ها در داخل کشور باید دیده شدن آثار هنرمندان در این حوزه ها می شود.

وی ادامه داد: تاثیر برگزاری جشنواره های هنری در داخل کشور تاجایی است که بسیاری از فیلمسازان حرفه ای نیز تنها آثاری را که مناسب شرکت در این جشنواره ها است، می سازند؛ چرا که می دانند در جشنواره ها آثارشان دیده می شود.

کارگردان انیمیشن "روزنه" اظهار داشت: اتفاقی که طی سال های اخیر در حوزه فیلم کوتاه و انیمیشن کوتاه افتاده این است که چرخه ساخت فیلم کوتاه از حرکت نیفتاده است؛ البته فشار اقتصادی روی هنرمندان این حوزه وجود دارد.

مهران خاطر نشان کرد: هنرمندان می دانند که آثارشان در جامعه تاثیرگذار است به همین دلیل است که با وجود مشکلات اقتصادی موجود باز هم دست به تولید آثار می زنند.

امیر مهران، دانش آموخته ی کارگردانی انیمیشن از دانشکده صداوسیما و عضو انجمن سینمای جوانان ایران است.

وی فعالیت در زمینه ی سینما و انیمیشن را از سال 77 آغاز کرد و در همان سالها سه فیلم کوتاه داستانی ساخت. وی پس از آن به عنوان فیلمبردار، تدوینگر، منشی صحنه و عکاس در چندین فیلم کوتاه و مجموعه ی تلویزیونی همکاری کرد.

پایان نامه ی وی که فیلم انیمیشن "موج های گمشده" بود بعنوان پایان نامه ی برترانیمیشن در دانشکده ی صدا وسیما انتخاب شد و در جشنواره ی فیلم کوتاه تهران(1384) و فستیوال فیلم نور، لس آنجلس(1384) جایزه ی بهترین فیلم انیمیشن را کسب کرد. مجموعه ی " نگاره های کهن ایران" از کارهای برجسته ای بود که بین سالهای 85 تا 87 ساخته شد.

دو فیلم انیمیشن - مستند " مسیرسردخون" و " زمان پایان" را در سال 87 ساخت که فیلم "مسیر سرد خون" با حضور در بیش از بیست جشنواره ی بین المللی توانست جوایز جشنواره رویش، فیلم کوتاه تهران، جاده ابریشم(ترکیه) ، جشنواره ی فیلم قبرس و ... را از آن خود کند. فیلم "زمان پایان" نیز در جشنواره ی فیلم شهر جایزه ی ویژه ی هیات داوران را کسب نمود.

او از سال 85 تاکنون بطور حرفه ای، عنوان بندی و گرافیک متحرک برنامه های مختلفی را در شبکه های یک، دو، سه، العالم و سحر انجام داده است و هم اکنون بعنوان ویدیو گرافیست در هسته ی مرکزی واحد هنری شبکه ی جهانی پرس تی وی مشغول می باشد.

اخبار مرتبط

پخش انیمیشن زندگی«حاج قاسم» در سالگرد شهادت/«چهل شاهد» ادامه دارد

برگزاری دوره‌های تخصصی مجازی سازمان سراج استان آذربایجان غربی

انیمیشن| طنز بلبشو؛ این قسمت زباله

0 نظر

ارسال نظر

capcha