جیمی کارتر:

کاش برای نجات گروگان‌های آمریکایی یک بالگرد بیشتر به ایران می‌فرستادم

کاش برای نجات گروگان‌های آمریکایی یک بالگرد بیشتر به ایران می‌فرستادم

به گزارش سراج24،«جیمی کارتر»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، چند روز بعد از اعلام ابتلا به سرطان کبد در یک کنفرانس خبری به اظهار نظر درباره مسائل مختلف، از جمله شکست واشنگتن در عملیات طبس برای آزادی گروگان‌های لانه جاسوسی پرداخت.

«کارتر» که بین سالهای ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ سی و نهمین رئیس‌جمهور آمریکا بود روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار که از او درباره اقداماتی که آرزوی انجام آنها یا انجام متفاوت آنها را داشته با لحنی طنزآمیز و آمیخته به شوخی گفت: «کاش برای آزادی گروگان‌ها یک بالگرد بیشتر می‌فرستادم.»

او در ادامه در اظهاراتی که با خنده حضار همراه شد گفت که این اقدام می‌توانسته به انتخاب مجدد وی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کمک کند.

«جیمی کارتر» در اردیبهشت سال ۱۳۵۹ دستور اعزام چندین فروند بالگرد و هواپیما برای آزادی اعضای سفارت آمریکا در تهران که به اشغال دانشجویان ایرانی در آمده بود را صادر کرده بود.

با این وجود، این هواپیماها و بالگردها در منطقه‌ای از صحرای طبس گرفتار طوفان شن شده و به برخورد هواپیماهای c-130 با بالگردهای سیکورسکی می‌شود. ۸ نفر از نظامیان آمریکا در این حادثه کشته شدند و این عملیات شکست خورد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

زمان ورود بالگرد حامل پوتین لو رفت!

یک بالگرد ارتش آمریکا سقوط کرد

کمتر از دو هفته بعد از سقوط اف- 16، اینبار سقوط بالگرد «بلک هاوک» ارتش آمریکا در مریلند

0 نظر

ارسال نظر

capcha