در مراسم افتتاح دانشگاه معارف در لبنان

نصرالله: مواضع حزب الله درباره انتخابات ریاست جمهوری هیچ تغییری نخواهد کرد

نصرالله: مواضع حزب الله درباره انتخابات ریاست جمهوری هیچ تغییری نخواهد کرد

به گزارش سراج24،به نقل از شبکه خبری المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان که در مراسم افتتاح دانشگاه معارف لبنان و در حضور هیئت علمی و اعضای این دانشگاه سخنرانی می کرد، تاکید کرد که مواضع حزب الله درباره انتخابات ریاست جمهوری هیچ تغییری نخواهد کرد.

سید حسن نصرالله با اشاره به موضع این جنبش در قبال انتخابات ریاست جمهوری لبنان و حمایت حزب الله از میشل عون گفت: هیچ تغییر یا تبدیلی در موضع این حزب در قبال انتخابات ریاست جمهوری لبنان رخ نخواهد داد. میشل عون یک نامزد قوی است و نماینده گروه زیادی از مردم لبنان است و ما همگی از این نامزد حمایت خواهیم کرد.

وی در مورد تعامل تیم مقابل در لبنان با مواضع خود در جریان مراسم جشن برگزار شده در منطقه وادی الحجیر مبنی بر اینکه میشل عون گذرگاه الزامی برای رسیدن به ریاست جمهوری لبنان است، گفت: آنها برای اینکه موضع قوی که در راستای این معادله داخلی در کنار جریان آزاد ملی و فراکسیون اصلاح و تغییر و میشل عون مطرح شده را مهار کنند، سعی می‌کنند آن را به گونه‌ای تفسیر کنند که توهین از آن برداشت شود، این در حالی است عبارت مذکور چنین معنایی را نمی‌دهد.این یکی از مشکلات ما با آنهاست.

نصر الله در این خصوص گفت: هنگامی که می‌گویی میشل عون گذرگاه الزامی انتخابات ریاست جمهوری است، این بدان معنا نیست که وی دیگر نامزد انتخابات نیست، بلکه به این معنا است که وی در صورت کاندیدا شدن یا کاندید نشدن گذرگاه الزامی رسیدن به ریاست جمهوری است. این سخن عام تر از مفهوم قبلی است و من آن را به عنوان یک گذرگاه اجباری تثبیت کردم. این لزوماً به این معنا نیست که وی دیگر کاندید ریاست جمهوری نیست، نمی‌توان این سخن را به این شکل تفسیر کرد، اما آنها می‌خواهند این تفسیر را از آن برداشت کنند.

سید حسن نصرالله که با حضور سید هاشم صفی‌الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان و هیئت امنای دانشگاه و رئیس آن و روسای دانشکده‌های آن سخن می‌گفت، از اهمیت و نقش این دانشگاه صحبت کرده و آن را برای رسیدن به علم و معرفت و کسب توانمندی‌های علمی و کادر مورد نیاز برای آینده کشور ضروری دانست.

وی تأکید کرد که این دانشگاه جایگزین هیچ یک از دانشگاه‌های دیگر نیست،‌ بلکه دانشگاهی واقعی و جدی است که به سطح آکادمیک و آموزشی همراه با ارزش‌ها و مبانی اخلاق انسانی و ملی توجه دارد.

نصرالله ابراز داشت که امیدهای زیادی به این دانشگاه بسته شده و از آن انتظار می‌رود نمونه خوب و مترقی از خود ارائه دهد،‌ البته ممکن است این روند نیازمند طی مراحل رشد و توسعه به صورت تدریجی باشد، درست مانند مقاومت که یک الگو را ارائه داده و روز به روز به توسعه خود افزوده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه اعضای این هیئت را خطاب قرار داد و گفت: ما بسیار بر روی شما تکیه کرده‌ایم، ما در کنار شما هستیم و از شما پشتیبانی و حمایت می‌کنیم، اما این مسئولیت بر عهده شماست. شما امروز در این دانشگاه در خط مقدم جبهه هستید، اما ما در پشت جبهه هستیم و نقش پشتیبانی را داریم. شما ان‌شاءالله این مسئولیت را که مسئولیتی بسیار بزرگ است، بر دوش خواهید کشید.

وی افزود: ما امیدواریم که دانشگاه معارف بتوانند یک نمونه مترقی در سطح علمی، آکادمیک و همچنین در سطح تربیت دانشجویان و متخصصان رشته‌های مختلف ارائه داده و بین ارزش‌های اخلاقی و انسانی یعنی ابعاد روحانی را در کنار ابعاد علمی جمع کرده و دانشگاهی با تولید علم باشد و به مبنایی برای سازندگی در تمامی ابعاد تبدیل شود.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می کند

خط و نشان نظامی حزب‌الله برای تل‌آویو

استراتژی عربستان برای دخالت در انتخابات لبنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha