تعجیل در تبدیل شرکت کالای نفت به مدیریت با یک عمل غیرقانونی

تعجیل در تبدیل شرکت کالای نفت به مدیریت با یک عمل غیرقانونی
به گزارش سراج24، بر اساس ابلاغیه 5 خرداد 94 وزیر نفت، صندوق بازنشستگی صنعت نفت متعهد شده است که با سرمایه 100 میلیارد تومانی یک شرکت با هدف حمایت از ساخت داخل، ایجاد برند معتبر داخلی، ایجاد ظرفیت نسبتاً بزرگ برای بازرگانی تجهیزات مورد نظر، فراهم کردن توانمندی برای مذاکره از موضع بالا با صاحبان فناوری و برندهای شناخته شده بین‌المللی و ایجاد ظرفیت توانمند برای صادرات کالاها و تجهیزات نفت تأسیس کند.
این دستور وزیر نفت در حالیست که تأسیس این شرکت موازی با مدیریت کالای نفت و معاونت مهندسی وزارت نفت مغایر با قانون و اساسنامه صندوق بازنشستگی صنعت نفت است.
علاوه بر این، وزارت نفت برای اینکه سریع‌تر وظایف شرکت کالای نفت را به شرکت تازه‌تأسیس مهستان منتقل کند کلیه قراردادهای شرکت کالای نفت را به شرکت جدید منتقل کرده است، این در حالیست که هنوز تصفیه کامل شرکت کالای نفت برای تبدیل شدن به مدیریت انجام نشده است.
ایرادی که به این موضوع وارد است این است که انتقال قراردادهای فعال و جاری یک شرکت بدون انجام تصفیه کامل و حساب و کتاب‌های مالی به شرکت تازه‌تأسیس خلاف قانون است.
در متن پیش‌نویس تفاهمنامه "سه‌جانبه مربوط به پروژه‌های ده‌گانه ساخت داخل اقلام و تجهیزات صنعت نفت" نیز قید شده است که شرکت کالای نفت در حال تصفیه است.
 
 
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

برنامه‌ای برای توزیع کوپنی یا الکترونیکی‌ کالاهای اساسی نداریم

عرضه ۶۹۵۰ تن عایق رطوبتی و قیر در تالار صادراتی

حضور دوباره یک کنسرسیوم سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha