بزرگراه‌هایی با قابلیت شارژ خودروهای هیبریدی

بزرگراه‌هایی با قابلیت شارژ خودروهای هیبریدی
 به گزارش سراج24، در حال حاضر خودروهای الکتریکی باید پس از طی مسافتی توقف و با استفاده از تجهیزات شارژ سیمی اقدام به شارژ باتری های اتومبیل کنند. اما با ایجاد جاده های الکتریکی، این وسایل نقلیه می‌توانند توان مورد نیاز این را بدون توقف و با استفاده از فناوری القای الکترومغناطیسی به صورت بی سیم دریافت کنند و مسافت های بیشتری را بدون نیاز به توقف و شارژ باتری ها بپیمایند.
 
در دوره آزمایشی این بزرگراه‌ها، در خودروهای مورد آزمایش، از فناوری بی‌سیم استفاده می‌شود و تجهیزاتی در زیر سطح بزرگراه نصب می شود تا شرایط مختلف رانندگی در بزرگراه ها ارزیابی و شبیه سازی شود.
 
انتظار می رود دوره آزمایشی این بزرگراه ها حدود 18 ماه طول بکشد. پس از این دوره احتمالا نمونه واقعی تجهیزات شارژ بی سیم در جاده های واقعی نصب خواهد شد. قرار است دولت انگلیس پس از انعقاد قراردادهای مربوطه با پیمانکار، جزییات بیشتری را در این رابطه منتشر کند.
قرار است علاوه بر بزرگراه های الکتریکی، در فواصل 20 مایلی جاده های انگلیس، دستگاه های شارژ الکتریکی سیمی نیز نصب شود. این طرح بر اساس سند استراتژی سرمایه گذاری جاده ای انگلیس برنامه ریزی شده است.
 
بر اساس این سند، اهداف مختلفی شامل بهبود شرایط فیزیکی جاده ها و افزایش ایمنی سفر در آنها تعریف شده است که دولت باید در مدت مشخصی به تمام این اهداف دست یابد.
 
در راستای اجرای این طرح قرار است دولت انگلیس در طول پنج سال آینده مبلغ 500 میلیون پوند در تولید فن آوری های موردنیاز، سرمایه گذاری کند. 
 
منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

رژه اُپتیماها در تهران!+عکس

عکس/ ماشین عروس با شعاری متفاوت!

عکس/ حادثه عجیب برای خودروی پراید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha