عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «سراج24»:

نقطه مقابل دلواپسی، «بی غیرتی» است/توافق باید در مجلس مورد نقد و بررسی قرار گیرد

نقطه مقابل دلواپسی، «بی غیرتی» است/توافق باید در مجلس مورد نقد و بررسی قرار گیرد

ابراهیم آقامحمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 با اشاره به هجمه برخی افراد نسبت به ناقدان توافق هسته ای گفت: دلواپسی یک کلمه شناخته شده و دارای بار معنایی مثبت است؛ در زندگی روزمره، مردم ممکن است از جهات گوناگون دلواپس موضوعاتی باشند و طبیعی است که در مسئله مهمی چون فناوری هسته ای و مذاکرات هسته ای این دلواپسی وجود داشته باشد.

وی واژه بی غیرتان را نقطه مقابل دلواپسان خواند و افزود: افرادی که هیچ حس مسئولیتی در قبال خانواده، اجتماع و مسائل مهم کشور ندارند را باید بی غیرت نامید؛ کسانی که دلواپسان هسته ای را سرزنش می کنند بی غیرتانی هستند که نسبت به سرنوشت ملت خود نگرانی ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای و توافق هسته ای یک مسئله بسیار پیچیده است، اظهار داشت: طرق مقابل ما اردوگاه استکبار جهانی و شیطان بزرگ است که آسیب زدن به جمهوری اسلامی را در هر میدانی استراتژی خود می داند و امروز میدان هسته ای را برای تضعیف نظام اسلامی برگزیده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس عنوان کرد: هر فردی که به سرنوشت کشور خود اهمیت می دهد با توافق عادلانه مخالفتی ندارد؛ دلواپسانی که مورد هجمه بی غیرتان قرار می گیرند، بارها از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و توافق برد- برد را تنها راه حفظ عزت و استقلال کشور می دانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: توافق عادلانه یعنی جبهه استکبار نباید یک امتیاز بیشتر از ما بگیرد و در امتیازاتی که نیز می گیرد باید خطوط قرمز ملت ایران حفظ شود؛ انرژی هسته ای حق ما بوده و در این سالها دشمنان با وضع تحریم های مکرر تلاش کردند تا ایران از حق خود کوتاه بیاید، امروز کوتاه آمدن از لغو همه تحریمها، جسارت دشمنان را بیشتر خواهد کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس عنوان کرد: لغو تحریمها برخی مشکلات اقتصادی را حل می کند، اما نکته مهم آن است که اگر ما به تعهدات خود عمل کنیم و طرف مقابل دبه کند، در این صورت ما چه امتیازی گرفته ایم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: نمی توان گفت که توافق اخیر به صورت کامل به ضرر ما بوده است؛ اما قطعا این توافق آسیبهایی به موضوع دفاعی کشور خواهد زد و تیم مذاکره کننده هم اذعان کرده که بخش هایی از قطع نامه هسته ای را قبول ندارد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس عنوان کرد: نقد، انتقاد، بحث کارشناسی، نگرانی و دلواپسی از آینده توافق نشانه عقلانیت است و اینکه برخی مسئولان دولتی مخالف نقد توافق هستند، انسان را به تعجب وا می دارد؛ برخی می خواهند با هر روشی ملت را راضی کنند که توافق خوبی امضا شده است و محتوا و آینده توافق را قابل نقد نمی دانند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این توافق باید در مجلس مورد نقد و بررسی قرار گیرد و نمایندگان ملت نظرات خود را اعلام کنند.

 

اخبار مرتبط

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

انتخابات اسفند ماه فرصتی مناسب است تا مردم علف‌های هرز را هرس کنند/ روحانی میز ریاست را دوست دارد و اهل استعفا دادن نیست

فیلم| چرا اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha