دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان:

جناح های اصولگرا و اصلاح طلب اعتدال گرا هستند / برخی با شعار اعتدال اصلاحات را حذف نکنند

جناح های اصولگرا و اصلاح طلب اعتدال گرا هستند / برخی با شعار اعتدال اصلاحات را حذف نکنند
به گزارش  سراج24، محمدحسین علی‎اصغری در مراسمی که با محوریت تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه‎ای استان گلستان در محل اتحادیه انجمن‎های اسلامی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: برخی با شعار اعتدال نباید اصلاحات را از گردونه انتخابات حذف کنند، ساختارشکنان با اصلاح‎طلبان فرق دارند و می‎توانند در جریان‎های اصولگرا، اصلاح‎طلب و سایر گروه‎های سیاسی وجود داشته باشد.
 
وی با اشاره به انتخابات سال 1392 تصریح کرد: مردم در این انتخابات به اصولگرایی نه نگفتند بلکه به جریان انحرافی نه گفتند انجمن اسلامی اعتقاد دارد که اعتدال یک مکتب و اندیشه نیست بلکه یک راهبرد است اصلاحات تدبیر دارد، اصولگرایان و صلاح‎طلبان دارای اعتدال هستند آنانکه ساختارشکنی می‎کنند تندرو هستند .
 
اصولگرایان و اصلاح‎طلبان باید با مردم تعامل کنند
 
دبیر اتحادیه انجمن‎های اسلامی گلستان؛ ائتلاف را ضرورت یک دولت قدرتمند و مجلس قوی برشمرد و افزود: باید افراد توانمند وارد مجلس شورای اسلامی شوند، اتحادیه انجمن‎های اسلامی نقش موثری در اعتدال دارد.
 
علی‎اصغری با اشاره به اینکه اصولگرایان و اصلاح‎طلبان باید با مردم تعامل کنند نقش رسانه‎ها را در این راستا مهم خواند و گفت: رسانه‎ها می‎توانند به نهادهای مدنی کمک کنند تا با مردم ارتباط بهتری برقرار شود در این صورت دولتمردان و قدرتمندان نمی توانند از خط قرمزها عبور کرده و حقوق مردم را نادیده بگیرند.
 
وی بیان داشت: هر کسی چه دولتمردان و یا جریان نظارتی و اجرایی که بخواهند مانع ورود نیروی توانمند به عرصه انتخابات و یا مانع حضور مردم در انتخابات شوند در حیقت به رسالت خودشان عمل نکردند.
 
منظور هاشمی کوخ‎نشینان الان نبوده است
 
وی در خصوص سخنان هاشمی رفسنجانی در اهانت به قشر روستاییان مبنی بر آنهایی که در روستاهایشان می‎گشتند امروز انقلابی شدند، گفت: منظور هاشمی کوخ‎نشینان الان نیست بلکه کوخ‎نشینان زمان امام خمینی (ره) بوده است.
 
با ضایع کردن سرمایه‎های ملی نمی‎توانیم یک انقلاب نو ایجاد کنیم
 
دبیر اتحادیه انجمن‎های اسلامی گلستان گفت: کسانی که مخالف اندیشه‎های امام بودند مدعی دفاع از اندیشه‎های امام شدند منظور هاشمی این است کسانی که آن زمان در صحنه نمی‎آمدند حالا مدعی انقلابی شدن دارند، حرف هاشمی همین الان هم دارد تحریف می‎شود ایشان گفتند کسانی که در آن زمان با امام و انقلاب نبودند الان ادعای انقلابی شدن دارند آنهایی که آن زمان بودند باید جواب بدهند.
 
علی‎اصغری بیان داشت: ما با ضایع کردن سرمایه‎های ملی نمی‎توانیم یک انقلاب نو ایجاد کنیم ما با استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه‎های ملی می‎توانیم انقلاب اسلامی را تقویت کنیم هر کسی که انقلاب را دوست دارد باید به این طرف برود که هاشمی شناسنامه و سرمایه انقلاب است و در کنار مقام معظم رهبری است دیگران چون ایشان ظرفیت زیادی دارد و می‎دانند که می‎تواند وزنه سنگینی کنار رهبری باشد می‎خواهند هاشمی نباشد تا خودشان باشند.
 
وی در خصوص عملکرد استاندار گلستان گفت: استاندار گلستان با وجود اینکه یک فرد بومی است عملکرد بالاتر از 50 درصد ندارد که بخشی به شرایط دولت و برخی به عدم استفاده از نیروی انسانی توانمند برمی‎گردد.
 
از همه انتخابات‎ها حمایت می‎کنیم / اما ناخالصی در برخی مواقع به 30 درصد هم می‎رسد
 
دبیر اتحادیه انجمن‎های اسلامی گلستان ابزار توسعه استان را در نیروهای توانمند ذکر کرد و بیان داشت: آقایان تلاش کردند اما از لحاظ توسعه همه‎جانبه هنوز به 50 درصد هدف هم نرسیدند که باید تلاش کنند تا موانع را برطرف کرده تا استان به حق خودش برسد.
 
علی‎اصغری با اشاره به اینکه هر انتخاباتی یک ناسالمی حداقلی برخوردار است، اظهار کرد: اینکه بگوییم انتخابات پاکِ پاک است کم‎لطفی کردیم برخی مواقع ناخالصی‎ها بیشتر می‎شود و مردم احساس می‎کنند حقشان ضایع شده است نباید به مردم بگوییم شما حق اعتراض ندارید.
 
وی گفت: ما از همه انتخابات‎ها حمایت می‎کنیم اما ناخالص‎ها برخی موارد بیشتر می‎شود که از یک تا پنج درصد را نمی‎توان اشکال گرفت اما برخی مواقع به 30 درصد می‎رسد که باید شک کنیم چون مردم که دروغ نمی‎گویند.
 
واکنش دبیر اتحادیه انجمن‎های اسلامی گلستان در خصوص سخنان عفت مرعشی
 
دبیر اتحادیه انجمن‎های اسلامی گلستان در خصوص سخنان عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه انقلاب از اوین آغاز می‎شود، گفت: بنده چنین اظهاراتی را نخواندم، اظهارات ایشان به خودشان ربط دارد به هر حال چون پسرشان به زندان رفته ناراحت هستند و از روی ناراحتی چیزهایی مطرح می‎کنند، اینکه بیاییم و این مسائل را سیاسی کنیم درست نیست.
 
علی‎اصغری ادامه داد: ایشان مادر است دارای عاطفه و احساسات است شاید یک حرفی هم زده باشد شاید اگر بنده هم بودم این واکنش را نشان می‎دادم، انقلاب در متن مردم بوده و است و نباید به اینگونه مسائل دامن بزنیم و آنها را بزرگ کنیم.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

ریل گذاری‌ در بی عدالتی ...

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

رئیس‌جمهور: اصلاحات اقتصادی را حتی به قیمت آبرویم دنبال می‌کنم

0 نظر

ارسال نظر

capcha