واکنش روزنامه آرمان به افشاگری رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان

آقای دیپلمات! هرچه سریع‌تر لیست‌ اصلاح‌طلبانی که به دشمن گرا داده‌اند را منتشر کن/ خرازی بگوید ندا چگونه شکل گرفت

آقای دیپلمات! هرچه سریع‌تر لیست‌ اصلاح‌طلبانی که به دشمن گرا داده‌اند را منتشر کن/ خرازی بگوید ندا چگونه شکل گرفت
به گزارش سراج24، آقای خرازی خوب است پاسخ دهد حزب ندا چگونه شکل گرفت و رزومه کوچکی از فعالیت‌های اصلاح‌طلبانه خود در معرض دید افکار عمومی قرار دهد تا هویت شخصی که روزی با فلانی عکس یادگاری می‌اندازد و روز دیگر ‌میهمان رسانه‌ای بهمانی می‌شود، مشخص شود.
خبرگزاری فارس: آقای دیپلمات! هرچه سریع‌تر لیست‌ اصلاح‌طلبانی که به دشمن گرا داده‌اند را منتشر کن/ خرازی بگوید «ندا» چگونه شکل گرفت
 
به گزارش سراج24، روزنامه آرمان امروز چهارشنبه 21/5/94 در گزارشی با عنوان «رفتارصادق‌خرازی به سبک‌احمدی‌نژادی» نوشت: چند صباحی است که جیب و لیست با هم نسبتی نزدیک پیدا کرده‌اند؛ لیستی که در جیب است و فقط صاحب کت یا کاپشن خبر دارد که در آن لیست اسامی چه کسانی است، اما نمی‌گوید؛ همانطور که محمود احمدی‌نژاد زمانی که بر مسند ریاست‌جمهوری نشسته بود مدعی شد لیست مفسدان و متخلفان اقتصادی را در جیبش دارد اما کسی ندانست چرا رئیس‌ دولت‌های نهم و دهم سرآخر آن را رو نکرد. اکنون بار دیگر این جیب ها هستند که به واسطه لیست‌های درونشان ارزش پیدا کرده‌اند و این‌بار صادق خرازی مدعی یک لیست شده است!
 
دیپلمات سابق کشور و رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان اخیر اظهار داشته است: «من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم. اینکه بروند و اتهام بزنند و بد و بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهانی مذاکره کرده و‌گرا داده است». صادق خرازی لیست دارد و ادعا می‌کند در آن نام اصلاح‌طلبانی است که به دشمن گرا داده‌اند. جملاتی که خرازی بیان کرده است موجی از انتقادات را در فضای مجازی و اردوگاه اصلاح‌طلبی به همراه داشت؛ سوالاتی که خرازی تا امروز حاضر به پاسخگویی به آنها نشده است.
 
کنایه رمضان‌زاده به خرازی
 
ادعاهای صادق خرازی دور از انتظار و غیرقابل توجیه بود به‌طوری‌که عبدا... رمضان‌زاده در قامت سخنگوی دولت اصلاحات در صفحه شخصی خود در فیسبوک خودبه انتقاد از آن پرداخت. از سوی دیگر احمد پورنجاتی نیز متن طنزی خطاب به خرازی که عکس وی در صفحه نخست یک روزنامه اصولگرا با تیتر «لیست اصلاح‌طلبانی را که گرا به دشمن می‌دادند، دارم» بود، منتشر کرد که اینچنین بود: « شوخی با یک فقره «آقاصادق» که این روزها توی بورس سرسره بازی روی پوست خربزه «اونا»ست! اگه گفتی چرا «این» لیست داره؟ واسه اینکه تو دیکته بیست میاره! اگه گفتی که شغل و کار «این» چیست؟ کلاسیکه، «عتیقه»س بی‌خودی نیست! اگه گفتی چرا اخم کرده طفلک؟ چو دستش خالیه، رفته توی لک! اگه گفتی چه شد «آن آقاصادق» ز دست «این یکی»! اگه گفتی دوای درد او چیست؟ بیاد کاندید بشه، آن هم سر لیست! پورنجانی در این متن به نکته‌ای جدی به شکل طنز اشاره کرده است و آن هم احتمال تمایل خرازی به کاندیدا شدن و مهم‌تر از آن قرار گرفتن به عنوان سرلیست است که به نظر نمی‌رسد با توجه به شرایط، او برای خود به دنبال این جایگاه باشد و اگر هم ورودی به انتخابات داشته باشد برای فردی تلاش خواهد کرد که مدنظرش است اما به نظر نمی‌رسد اظهارات اینچنینی او درباره لیست که یادآور اظهارات محمود احمدی‌نژاد است کمکی به تحقق اهدافش کند بلکه شاید او را فرسخ‌ها از این اهداف دور کند.
 
اکنون اما سوالاتی در روز دوشنبه از خرازی شد و او که معمولا در صفحات مجازی فعال است حاضر به پاسخگویی به آنها نشد. اصلاح‌طلبان قاطعانه از خرازی خواستند اگر لیستی از افرادی در اختیار دارد که به دشمن گرا داده‌اند باید هر چه سریعتر آن را منتشر کند تا شناخت اصلاح‌طلبان از این افراد که خرازی مدعی گرا دادن آنها به دشمن است بیشتر شود و اگر ادعای آقای دیپلمات صحت داشته باشد، با آنها مرزبندی صورت گیرد. از سوی دیگر‌ گرا دادن به دشمن جرم کمی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد. این موضوع نه جناحی بلکه ارتباط مستقیم با منافع و امنیت ملی سر و کار دارد پس اگر صادق‌خان خزاری لیستی از گرادهندگان به دشمن داشت به چه سبب این لیست را تحویل نهادهای امنیتی کشور نداده که با متخلفان برخورد جدی شود؟ این از دیپلمات باسابقه‌ای چون صادق خرازی دور از ذهن است. پس می‌توان گمانه‌ای دیگر را مطرح کرد که شاید آقای دیپلمات می‌خواهد دیده شود و برای تحقق این هدف از راه‌های مختلفی استفاده می‌کند. خرداد دیروز نوشت؛ «یک روز از میگوخوری روحانی و هاشمی در زمان جنگ می‌گفت و روز دیگر به ناگهان از مذاکرات و روحانی به انتقاد می‌پرداخت و از اشتباهات استراتژیک روحانی حرف می‌زد، گاه برای خالی نبودن عریضه جملات بی‌سابقه و حملات کلامی را متوجه احمدی‌نژادیسم می‌کرد تا در پینگ پنگ رسانه‌ای با حامیان وی یک‌بار دیگر در رسانه‌ها نمود یابد. مذاکرات هسته‌ای نیز زمینه‌ای بود تا وی را به یکباره میهمان هر روزه رسانه ملی کند و نام او را در میان عموم مردم جا بیندازد اما با همه این اوصاف گویا میل وی به عرضه در افکار عمومی به‌طور کامل برآورده نمی‌شد یا البته شاید از واکنش اصلاح‌طلبان به تشکیل ندا ناراحت شده که ادعایی مطرح می‌کند که شاید تندترین منتقدان اصلاح‌طلبان نیز به این عیانی بدان اشاره و تصریح نداشته‌اند.»
 
پیش‌بینی تبعات یک اظهارنظر
 
او هوش خوبی هم دارد و می‌داند آنچه بیان می‌کند تبعاتی برای تشکل متبوعش یعنی حزب ندا دارد بنابراین دست پیش را می‌گیرد و در بخش دیگری از همین مصاحبه که از گرا دادن به دشمن سخن گفته، با علم به اینکه احتمال پذیرش ندا در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بسیار پایین است، اینچنین گفته است که «ندا اصلاح‌طلب است. مهم‌ترین نهضت بیداری نسل دوم اصلاح‌طلبان است. ندا برند خودش را دارد. وفادار به آرمان‌های اصلاح‌طلبی است. ما معتقدیم که در شورای هماهنگی اصلاحات باید دگرگونی به وجود آاید.» و در پاسخ این سوال که « یعنی شما به خاطر نقدی که نسبت به شورای هماهنگی اصلاحات دارید ممکن است آهنگ جدایی بزنید؟» با اعتماد به نفس پاسخ داده است که «من نمی‌خواهم بگویم که آهنگ جدایی می‌زنیم. ما شورای هماهنگی اصلاحات را برآورده و برآمده از تمام تفکرات اصلاحاتی نمی‌دانیم. حزبی که 20 تا آدم دارد با حزبی که سه‌هزار آدم دارد، متفاوت است.» آقای خرازی خوب است پاسخ دهد حزب ندا چگونه شکل گرفت و رزومه کوچکی از فعالیت‌های اصلاح‌طلبانه خود در معرض دید افکار عمومی قرار دهد تا هویت شخصی که روز با فلانی عکس یادگاری می‌اندازد و روز دیگر ‌میهمان رسانه‌ای بهمانی می‌شود که تندترین اتهامات را به اصلاح‌طلبان وارد می‌کند، مشخص شود. اکنون همه از او تنها یک انتظار دارند و آن هم صادقانه بیان کردن اهدافش است؛ فقط همین و همین!
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

عکس/ رونمایی از سانتافه 2019

عکس/ اتفاقی جالب در شورای شهر

تصویری از شرافت جوانان فلسطینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha