«سراج24» گزارش می دهد:

فشار به دولت برای سرخم کردن کامل مقابل اصلاح طلبان/دولت،اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس جدی نگرفته است/اصلاح طلبان بر سر دوراهی

فشار به دولت برای سرخم کردن کامل مقابل اصلاح طلبان/دولت،اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس جدی نگرفته است/اصلاح طلبان بر سر دوراهی

 به گزارش سراج24 به‌تازگی سعید حجاریان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از یک گفت‌وگو اظهار داشت: اصلاح‌طلبان باید از تجارب خودشان استفاده و به تداوم دولت آقای روحانی کمک کنند، باید بکوشند روحانی دوام آورد و بماند. ما درحال‌حاضر جانشینی برای آقای روحانی نداریم. البته دولت هم باید اشکالات و کاستی‌های خودش را اصلاح کند و اگر لازم است حتی کابینه را هم ترمیم کند. او در بخش دیگری از این گفت‌وگو نیز صحبت‌هایی را مطرح می‌کند، مبنی‌بر اینکه حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی براساس سازوکار تقلیل مرارت مردم و عقلانیت! شکل گرفته است. از سوی دیگر بررسی سخنان این روزهای اصلاح طلبان که پس از جمعبندی مذاکرات هسته ای در انتقاد از دولت حسن روحانی مطرح می شود حاوی نکات مهمی است. اظهارات تندی که از سوی برخ یافراد نظیر رهامی و یا اصغر زاده مطرح شده است. سخنانی که نشان می دهد دولت در آستانه انتخابات مجلس دهم رویه ای در پیش گرفته که عملا در سازوکار انتخاباتی دولت،اصلاح طلبان نقش چندانی ندارند و از یان همین روست که صدای اصلاح طلبان بالا رفته است.

اصلاح‌طلبان و گروه‌ها و افرادی که ادعا دارند در پیروزی دکتر روحانی نقش داشته‌اند و هر از گاهی در این‌باره و یا مسائلی که این ادعا را تکرار می‌کند، سخن می‌گویند، با این روش در تلاشند تا سایه خود را بر سر دولت نگه دارند. آنها از یک‌سو مطالبات جدی از دولت دارند و از سوی دیگر، احساس می‌کنند اگر زبان به انتقاد از دولت باز کنند، سبب تضعیف دولت و تقویت رقیب مشترک‌شان می‌شود؛ از این‌رو، در دوراهی قرار گرفته‌اند و هنوز نقطه اعتمادی برای انتخاب یکی از دو راه و یا جمع آن را پیدا نکرده، اما در هر صورت به‌زودی ناچار به انتخاب می‌شوند.

بررسی اظهارات برخی از چهره های موثر جریان اصلاحات در این روزها  بیانگر آن است که آنان تصریح دارند که در یک فرآیند سیاسی- رسانه ای اعلام کنند که دولت در بخش ارتباط گیری با بدنه اجتماعی و حامیان خود دچار مشکل و بحران شده و شرایط به سمت نامطلوبی پیش می رود.
اصلاح طلبان با تاکید بر این که نقش موثری در پیروزی روحانی داشته اند تاکید دارند که این جریان اما بدون در نظر گرفتن سهمی خاص برای خودش، روحانی را در انتخاب دولتمردان خود آزادگذاشته و فشاری در این زمینه بوجود نمی آورد ولی شرایط کنونی و نارضایتی از عملکرد روحانی موجب شده که دولت می بایست حتما تداوم یک سه ضلعی را مدنظر داشته باشد.مثلثی که اضلاع آن عبارتند از ضلع دولت، ملت و اصلاح طلبان.
جریان دوم خرداد تاکید دارد که دولت تاکنون در تامین رضایت دو ضلع دیگر ناموفق بوده است؛ یعنی نتوانسته رضایت اصلاح طلبان را تامین کند و پاداش حمایت های آنان را بدهد و آنان را از ترس رقیب به کار گیرد.
در مجموع، اصلاح طلبان تاکید دارند که دولت برای فائق آمدن بر این بحران می بایست بر آستان تئوریسین های اصلاحات حاضر شود.
 

اخبار مرتبط

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

رئیس‌جمهور: اصلاحات اقتصادی را حتی به قیمت آبرویم دنبال می‌کنم

اجماع اصلاح طلبان اصفهان علیه لیست وحدت نیروهای انقلابی اصفهان "گام دوم،سلام"

0 نظر

ارسال نظر

capcha