در سالگرد قتل جوان سیاهپوست به دست پلیس آمریکا؛

اعتراضات ضد نژادپرستی در فرگوسن آمریکا به خشونت کشیده شد + عکس

اعتراضات ضد نژادپرستی در فرگوسن آمریکا به خشونت کشیده شد + عکس

به گزارش سراج24،اعتراضات مردم شهر فرگوسن در سالگرد قتل مایکل براون، نوجوان سیاهپوست 18ساله،‌ به صحنه درگیری میان مردم و پلیس آمریکا تبدیل شد. علاوه بر این رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند که در برخی مناطق چندین مغازه غارت شده‌اند.

در یکی از مناطق فرگوسن نیز تیراندازی باعث پراکنده شدن مردمی شد که در تظاهرات ضد نژادپرستی شرکت کرده بودند.

این تیراندازی در ساعت 11:15 نیمه‌شب رخ داد اما مشخص نیست که چه‌کسی اقدام به تیراندازی کرده است. منابع محلی از زخمی شدن یک نفر بر اثر این تیراندازی‌ها خبر داده‌اند.

مردمی که در خیابان تجمع کرده بودند پس از شنیدن صدای تیراندازی به گوشه‌ای پناه بردند. بالگرد پلیس نیز سریعاً در صحنه حاضر شد و خودروهای پلیس منطقه را محاصره کردند.

آگوست 2014 میلادی، دارن ویلسون مأمور سفیدپوست پلیس با شلیک گلوله مایکل براون نوجوان 18ساله سیاه پوست آمریکایی را در شهر فرگوسن به قتل رساند. نوامبر گذشته دادگاهی در آمریکا ویلسون را از اتهام قتل براون تبرئه کرد و این مسئله موجب برپا شدن اعتراضات گسترده‌ای در سراسر این کشور شد.

طی یک سال گذشته شهرهای مختلف آمریکا شاهد اعتراضات وسیع و گسترده‌ای علیه خشونت و رفتارهای تبعیض آمیز پلیس با سیاه پوستان و سایر رنگین پوستان بوده است. کشتار سیاه پوستان توسط مأموران پلیس آمریکا و رفتار تبعیض آمیز و نژادپرستانه پلیس موجب شعله‌ور شدن آتش اعتراضات در سراسر آمریکا شده است.

پس از قتل مایکل براون، وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص رفتارهای پلیس آغاز کرده است. گزارش 100 صفحه‌ای وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که اداره پلیس فرگوسن و دادگاه محلی تعمداً علیه سیاه پوستان آمریکایی اقدام و حقوق تصریح شده در قانون اساسی را نقض کرده‌اند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha