‏«سراج 24» گزارش می دهد؛

وقتی به کودکان ایران ازدواج همجنس گرایان را نشان می دهیم!/ «پیوند برادری» یا همجنس بازی؟

وقتی به کودکان ایران ازدواج همجنس گرایان را نشان می دهیم!/ «پیوند برادری» یا همجنس بازی؟

گروه فرهنگی «سراج24»- افزایش مهارت های شناختی در کودکان مانند مهارت دیداری فضایی یکی از ابعاد تاثیرگذار مثبت انیمیشن هاست اما تاثیر انیمیشن ها می تواند منفی نیز باشد. البته تاثیرات مثبت و منفی انیمیشن ها روی کودکان بیشتر از نوجوانان است چون در این دوره از زندگی کودک در حال آموزش اصول و شیوه زندگی کردن است و قسمت عمده شخصیت او در حال شکل گیری، به همین دلیل همانندسازی و الگوبرداری در این سنین باعث می شود که انیمیشن ها تاثیر بیشتری روی کودکان داشته باشد.
کودکان در سنین پایین تر قادر به تمییز دادن بین دنیای واقعی و غیرواقعی نیستند و همانطور که شخصیت شان براساس همانندسازی و الگوبرداری از شخصیت های موجود در انیمیشن ها نیز می تواند روی آنها تاثیر بگذارد، بنابراین انیمیشن ها می توانند باعث فرهنگ سازی شوند و روی نگرش ها و ارزش های افرادی که نسل آینده را می سازند، تاثیر بگذارند و در شکل گیری شخصیت کودکان نقش عمده ای را ایفا کنند.
هرچقدر سن کودک کمتر و میزان تماشای انیمیشن های او بیشتر باشد، تاثیرات انیمیشن ها شدیدتر خواهد بود.

با توجه به این موارد بود که شبکه پویا بعنوان اولین شبکه تخصصی در حوزه ساخت و تولید انیمیشن توانست از تابستان سال 91 با پخش 5 ساعت برنامه در روز کار خود را شروع کند.

این شبکه با پخش کارتون و فیلم‌های کارتونی و نیز انیمیشن که غالبا مخاطبان اصلی آن را خردسالان، کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، اهدافی از جمله تربیت نیروهای متعهد و ایجاد فرصت تولید جوانان در حوزه انیمیشن را محور اهداف خود قرار داد و البته تا حدود زیادی نیز تا کنون مورد توجه قرار گرفته است.

 یکی از اهدف تاسیس این شبکه آشنایی مخاطبان با فرهنگ و آداب ایرانی ـ اسلامی از طریق تولیدات انیمیشن، توجه به مساله تفریح و سرگرمی کودکان بین شبکه‌های موجود شبکه‌ای مخصوص به خود داشته باشند.

در کنار همه زحماتی که در این شبکه و سایر شبکه های صدا و سیما برای مقابله با موج تخریب های فرهنگی کشیده می شود گاهی نیز برخی موارد به چشم می خورد که قابل تامل و پرسش است.

در یکی از این موارد، شبکه پویا اقدام به پخش کارتونی کرد که در آن ازدواج همجنس برای کودکان به نمایش در آمد!

در صحنه ای از این انیمیشن دو همجنس به یکدیگر ابراز علاقه می کنند و سپس در آئینی شبیه آئین ازدواج مسیحی، یک کشیش آن دو را به پیوند برادری(!) هم در می آورد!

هر چند ممکن است کودکان در سنین پایین متوجه ماجرا نشوند و روایتی که ما به آنها نشان داده ایم را باور کنند اما مطمئنا این مساله و صحنه های که زیبا و رمانتیک جلوه داده شده در ذهن آنها حک خواهد شد و در ضمیر ناخودآگاه ایشان پیوند دو همجنس نه تنها شرم آور و نامطلوب بلکه زیبا و عاشقانه جلوه خواهد کرد!

برای مشاهده این فیلم، می توانید از اینجا اقدام کنید.

 

«سراج24»، آمادگی دارد توضیحات مسئولین محترم شبکه پویا در این زمینه را منعکس کند.

 

اخبار مرتبط

سکوت نهاد نظارتی سازمان سینمایی در قبال فیلم همجنس‌بازان!

ازدواج دو هم‌جنس در کارتون شبکه پویا! +فیلم

چارلی چاپلین به شبکه پویا می آید

0 نظر

ارسال نظر

capcha