در سومین روز اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور

فانی چالش‌های پیش روی نیروهای آموزش و پرورش را تشریح کرد

فانی چالش‌های پیش روی نیروهای آموزش و پرورش را تشریح کرد

به گذارش سراج24،علی اصغر فانی امروز در آخرین روز برگزاری سی و دومین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که با حضور آیت‌الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درحال برگزاری است، اظهار داشت: 750 نفر از رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق سراسر کشور در این اجلاس حضور دارند و در این سه روز موفق شدیم در قالب کارگروه‌های تخصصی نظرات افراد را در موضوعات مختلف آموزش و پرورش داشته باشیم.

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رتبه‌بندی معلمان و زمینه‌سازی برای بازگشایی مدارس در مهر 94 از جمله مباحثی است که در این اجلاس بررسی شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: 105 هزار مدرسه با تلاش حدود یک میلیون نفر از فرهنگیان در حال اداره شدن است و آموزش و پرورش وظیفه مهم فرهنگ‌سازی و تربیت نیروی انسانی آینده کشور را برعهده دارد.

فانی افزود: نیروی انسانی عظیم آموزش و پرورش با چالش‌هایی مواجه است که می‌توان به ناکافی بودن انگیزه معلمان، نیاز برای به روز رسانی مهارت‌ها و شایستگی‌های معلمی اشاره کرد. این دو مسئله محورهای مهم در حوزه منابع انسانی آموزش و پرورش است که امیدواریم در طول برنامه ششم توسعه مورد توجه دولت، مجلس و مسئولان کشور قرار بگیرد.

وی خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد: شما اولین مسئول در کشور بودید که گفتید هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است و این نشان‌دهنده عمق بینش شما نسبت به نظام تعلیم و تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: شما سال گذشته در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش تأکید کردید که اندیشه‌ورزی باید در دانش آموزان تقویت شود برهمین اساس توسعه پژوهش در آموزش و پرورش و توسعه پژوهش‌سراهای دانش آموزی ترویج فرهنگ گفت‌وگو و کتابخوانی از برنامه‌هایی است که در راستای تحقق نظرات بزرگان کشور مورد توجه این وزارتخانه است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

امر به معروف باعث بقای امنیت در کشور است

استیضاح فانی ملغی شد

سرانجام اعلام وصول استیضاح فانی/جلسه مشترک نمایندگان خواستار استیضاح با وزیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha