مهتدی در نشست اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ:

فابیوس به عنوان کارشکن بزرگ در مذاکرات هسته‌ای حاضر بود/تحولات یمن در مباحث هسته‌‌ای گم شده است

فابیوس به عنوان کارشکن بزرگ در مذاکرات هسته‌ای حاضر بود/تحولات یمن در مباحث هسته‌‌ای گم شده است
به گزارش سراج24، علی مهتدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) در نشست خبری اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ که صبح امروز در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، پیرامون تحولات یمن اظهار داشت: متأسفانه در چند ماه اخیر تحولات یمن و لزوم دفاع از مردم مظلوم این کشور در مباحث هسته‌ای گم شده است و وزارت خارجه تمام تمرکز خود را بر روی مذاکرات هسته‌ای گذاشته است.
 
وی با اشاره به اینکه کشور یمن در روزهای اخیر تحت شدیدترین حملات قرار گرفته است، گفت:‌ بهداشت و درمان در یمن در وضعیت خوبی قرار ندارد و سازمان‌های جهانی مرتبط با این موضوع سکوت کردند و یاری رسانی در این خصوص از وظایف ما است.
 
این عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: قبل از حمله عربستان به یمن بارها از طرف نهادهای مختلف جمهوری اسلامی کمک‌هایی به مردم یمن شد اما متأسفانه بعد از شروع رسمی جنگ نه هواپیمایی و نه کشتی نجاتی از جانب جمهوری اسلامی توانسته به این کشور خدمت‌رسانی کند.
 
مهتدی با بیان اینکه برخی مسئولان در خصوص کمک به مردم یمن مقداری منفعلانه رفتار می‌کنند، گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی همین جا اعلام می‌کند برای امدادرسانی به مردم یمن آماده خدمت‌رسانی هستند و حاضرند در کنار مردم یمن در امر بهداشت و درمان و امدادرسانی حاضر شوند.
 
این فعال دانشجویی ضمن انتقاد از سیاست‌های منطقه‌ای عربستان سعودی،‌گفت:‌ عربستان سعودی با مواضع اخیرش نمی‌تواند رضایت مردم خود را جلب کند و خود را به عنوان یک دیکتاتور بزرگ و ظالم نشان می‌دهد.
 
مهتدی تأکید کرد: باید کیفرخواست بین‌المللی علیه آل سعود تنظیم و این موضوع در مجامع بین‌المللی پیگیری شود و بسیج دانشجویی خود را سردمدار این قضیه می‌داند.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله در ادامه سخنان خود در واکنش به سفر فابیوس به ایران، گفت: فرانسه همچون آمریکا به عنوان یک کشور عهدشکن برای ما شناخته می‌شود. نمونه‌های آن در انتقال خون‌های آلوده و کارشکنی در مذاکرات هسته‌ای آشکار است.
 
وی افزود: ما شاهد بودیم فابیوس وزیر خارجه فرانسه به عنوان کارشکن بزرگ در مذاکرات هسته‌ای حاضر بود و می‌توانیم بگوییم وی نماینده رژیم صهیونیستی بود نه فرانسه.
 
این عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ در پایان گفت: مسئولان به جای اینکه برای فابیوس فرش قرمز پهن کنند جنایت‌ها و بدعهدی‌های فرانسه را به یاد وی بیاورند و به وی اعلام کنند، نمی‌تواند سود مذاکرات و میوه مذاکرات را در ایران بچیند.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

استحکام و یکپارچگی مواضع نظام در قبال برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha