مرکز دانشجویی حقوق بشر:

چشم خانواده‌ قربانیان خون‌های آلوده به عملکرد امروز وزارت خارجه است

چشم خانواده‌ قربانیان خون‌های آلوده به عملکرد امروز وزارت خارجه است
به گزارش سراج24، محمد واحدی مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به وزیر خارجه کشورمان نکاتی را درباره سفر وزیر خارجه فرانسه به این مطرح کرد.
در بخشی از این نامه آمده است:  اعلام خبر سفر لورانت فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه به ایران در هفته جاری باعث شد تا ناخودآگاه افکار عمومی خاطره تلخ چگونگی ورود فرآورده های خونی آلوده به ایران و شیوع بیماری ایدز را در دهه 60 به خاطر بیاورند. فاجعه تلخی که فابیوس نخست وزیر وقت فرانسه در آن نقش موثری داشت. وی در پرونده‌ای که مربوط به سال‌های نه چندان دور است، متهم به صدور فرآورده‌های خونی آلوده به ویروس اچ آی وی و هپاتیت به کشورمان و مبتلا  نمودن حدود 3500 نفر از هموطنان و مرگ 200 نفر از این عزیزان به جهت آلودگی به بیماری بوده است. متاسفانه در آن زمان هیچ اقدام عملی و پیگیری رسمی از سوی نهادهای ذی‌ربط کشورمان در بعد بین المللی صورت نگرفته است.
در پایان این نامه آمده است: جناب آقای وزیر؛ چشمان ملت شریف ایران، بیماران خونی و خانواده‌های ایشان که از این فاجعه متحمل مشقات روحی بسیار شده‌اند به عملکرد امروز شماست. امید است در این زمینه اقدامات لازم را در جهت جبران خسارت وارده و پیگیری حقوقی و رسمی این مسئله از مراجع ذی‌صلاح بین المللی به عمل آورید تا با حفظ عزت و کرامت ملت عزیزمان از رخداد چنین حوادث ناگواری پیشگیری شود.
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

توییت نما/ چه کسی اجازه ملاقات ظریف با تخت روانچی در بیمارستان را نداد؟+فیلم

بررسی پروژه نفوذ در برنامه ثریا با حضور عوامل سریال «گاندو»

برجام از کشور‌های غربی خواسته باید آثار عادی سازی روابط قابل مشاهده باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha