انتشار یادگاران۲۵ به نام «شهید طهرانی‌مقدم»

انتشار یادگاران۲۵ به نام «شهید طهرانی‌مقدم»

به گزارش سراج24،بیست و پنجمین جلد از مجموعه «یادگاران» انتشارات روایت فتح شامل خاطراتی از «شهید حسن طهرانی مقدم» منتشر شد.

این کتاب شامل یکصد خاطره کوتاه درباره شهید حسن طهرانی‌ مقدم به روایت خاطراتی از زبان برادر، همسر، فرزندان و دوستان شهید، به قلم فرزانه مردی است.

«یادگاران» عنوان کتاب‌هایی است که بنا دارد تصویرهایی از سال‌های جنگ را در قالب خاطره‌های بازنویسی‌شده، برای آنها که آن سال‌ها را ندیده‌اند، نشان بدهد. این مجموعه راهی است بر سرزمینی نسبتا بکر میان تاریخ و ادبیات، میان واقعه‌ها و بازگفته‌ها، خواندن‌شان تنها یاداوری است، یادآوری این نکته که آن مردها بوده‌اند و آن واقعه‌ها رخ داده‌اند؛ نه در سال‌ها و جاهای دور، بلکه در همین نزدیکی؛ در مقدمه‌ی این کتب می‌خوانیم:

این کتاب فقط و فقط صد خاطره‌ی کوتاه از مردی است که با آرزوهای بلندش برای کشور و دینش اقتدار به ارمغان آورد. مردی که یکی از آرزوهایش قدرتمندتر شدن شیعه در جهان بود. خاطرات و یاد شهید حسن طهرانی‌مقدم هنوز هم در قاب چشم خیلی‌ها جا مانده است و هر کدام به زبان دل خود آنچه از او دیده‌اند را می‌گویند.

صد خاطره کوتاه از مردی که تکه‌های پازل تصویرش هنوز برایمان کامل نشده است و مرادش به حق درباره‌اش گفته است که او «سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» بود.

پیشکش به روح بلند و بی‌ادعای پدر موشکی ایران حاج حسن طهرانی‌مقدم.

در ادامه چند خاطره از این کتاب را می خوانیم:

1) فرزندانش را مجبور به خواندن نماز و... نمی‌کرد. زور و اجبار در کارش نبود. ولی وقتی صبح‌ها صدای نماز و مناجاتش بلند می شد بچه‌ها هم خودشان برای نماز بیدار می‌شدند.

2) مقام معظم رهبری رفته بودند دیدن خانواده‌اش. میگفتند «ایشان نه این‌که در کارش اخلاص داشته باشد بلکه سرتا پایش اخلاص بود من 26 سال است ایشان را می شناسم.

3)یک‌سال بعد از شهادت برایش نامه نوشت:

با عرض سلام و احترام فراوان خدمت حامی عزیزم حسن طهرانی‌مقدم

از این‌که اینجانب را مورد عنایات مهربانانه خود قرار می‌دهید کمال تشکر و قدردانی را دارم و در سایه الطاف شما حامی عزیز است که همچنان به زندگی خود با امیدواری و نشاط ادامه داده و می‌توانم نسبت به مسائل و اتفاقاتی که در اطراف خودم بروز می‌دهد کارایی لازم را انجام دهم. هم اکنون با عنایات شما و خداوند متعال و دعاهای مادرم توانستم در دانشگاه امام حسین(ع) تهران تحصیل کرده و راه پیشرفت خود را هموار گردانم.

صحبت آخر این‌که چگونه تشکر کردن را نمی‌دانم ولی این‌که توسط یک نامه می‌توانم با شما رابطه برقرار کنم و تشکر کنم خدای خود را شکرگزارم و امیدوارم که خداوند متعال دعاهای بنده حقیر را واجب بداند و به شما و خانواده محترمتان سلامتی و توفیق عطا فرماید. 9/7/91

او نمی دانست حسن طهرانی‌مقدمی که کفالت چندین فرزند یتیم از سادات را داشت همان طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران است.

بر اساس این گزارش کتاب «یادگاران؛ شهید طهرانی‌مقدم» 112 صفحه با شمارگان 2200 نسخه و قیمت 5000 تومان از طرف انتشارات روایت فتح منتشر شد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کتاب زندگی شهید طهرانی مقدم به چاپ ششم رسید

پاسخ تند ستاد اجرایی جشنواره فجر به خواننده‌ شاکی

پوریا اخلاص با انتشار نامه‌ای سرگشاده، از جشنواره موسیقی فجر انصراف داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha