وحیدجلیلی:

مخالفان امروز استقلال کشور همان مدافعان دیروز رضاخانی هستند

مخالفان امروز استقلال کشور همان مدافعان دیروز رضاخانی هستند

به گزارش سراج24،وحید جلیلی ظهر امروز در نشست علمی تخصصی بررسی حادثه قیام مسجد گوهرشاد اظهار کرد: نمی‌توان فقط با ساخت‌وسازهای شهری و همچنین بزرگراه و جاده به توسعه مشهد پرداخت و برای توسعه نیاز است تا اقدامات فرهنگی انجام شود.

عضو جبهه فکری انقلاب فرهنگی با بیان اینکه گوهرشاد یک عمارت عظیم تاریخی در مشهد است، گفت: واقعه‌ای که در گوهرشاد اتفاق افتاد آن طور که باید نشان داده نشده و اهالی رسانه باید بیشتر به این موضوع بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه حتی یک اثر هنری هم در ارتباط با کشتاری که در مسجد گوهرشاد پیش آمد انجام نشده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه این واقعه و قیام جای کار بیشتری دارد باید مسئولان فرهنگی در این حوزه ورود پیدا کنند.

جلیلی یادآور شد: اگر چنین کشتاری در سایر کشورها بر سر یک مسئله فرهنگی رخ می‌داد بعد از چند سال قطعا به اندازه یک موزه اثر فرهنگی در آنها ایجاد می‌شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه از بایکوتی که در واقعه مسجد گوهرشاد اتفاق افتاد، مبهوت هستیم، اظهار کرد: می‌توان گفت ظلمی که از جهت تاریخ‌نگاری به شهدای این واقعه شد، با ظلمی که رضاخان به شهدای گوهرشاد کرد، برابری می‌کند.

وی گفت: اعتقاد به استقلال کشور در انقلاب ما نقش مهمی داشت و در اوضاع کنونی موضوع گوهرشاد از اهمیت بالایی برخوردار است چون نشان می‌دهد ملت ایران تا پای جان به دنبال استقلال فرهنگی خود است.

جلیلی تاکید کرد: متاسفانه برخی از افرادی که امروز علیه استقلال کشور صحبت می‌کنند و سعی دارند تا این موضوع را از لحاظ تئوریک بی‌ارزش جلوه دهند همان مدافعان رضاخانی هستند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

یوم الله ۱۳ آبان روز آزادی و استقلال ملت ایران است

عقلانیت نهادینه شده در نظام دلیل اصلی سرپا ماندن انقلاب اسلامی است

واکنش کاربران فضای مجازی به ایرانخوار!/ رضاخان همه‌ مازندران را غصب کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha