عزیزی فارسانی با تاکید بر ضرورت توجه به بحث پیشگیری مطرح کرد:

افزایش تخت‌های بیمارستانی زنگ خطری برای حوزه درمان

افزایش تخت‌های بیمارستانی زنگ خطری برای حوزه درمان
به گزارش سراج24،حمید رضا عزیزی فارسانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در مقایسه با دیگر کشورها،‌ ایران از کمبود تخت‌های بیمارستانی رنج می‌برد، افزود: واقعیت آن است که اگر تلاش شود با سرمایه‌گذاری دقیق برنامه‌های وزارت بهداشت به سمت پیشگیری و آموزش حرکت کند دیگر نیازمند جبران کمبود تخت‌های بیمارستانی نخواهیم بود چراکه در این شرایط بیمار کمتری به مراکز درمانی مراجعه خواهند کرد.
 
نماینده مردم کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به عنوان مثال توجه به مقوله تغذیه و ورزش دو عاملی است که می‌توان با کنترل و مراقبت از بروز بیماری‌هایی همچون دیابت یا فشار خون جلوگیری کرد؛ از سویی دیگر با توجه به اینکه بخشی از اشغال تحت‌های بیمارستانی به مصدومان حوادث رانندگی اختصاص پیدا کرده ارایه آموزش های لازم جهت رعایت قوانین در رانندگی می‌تواند به کاهش مصدومان بینجامد.
 
وی یادآور شد: با افزایش تخت‌های بیمارستانی سلامت مردم تغییری نمی‌کند و حتی می‌تواند زنگ خطری برای حوزه سلامت باشد چراکه نشان دهنده آن است که بیماری در کشور افزایش یافته که نیازمند افزایش تخت‌های بیمارستانی هستیم.
 
این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید بر اینکه در طرح تحول سلامت به تعداد تخت‌های بیمارستانی درصدی افزوده شده است، افزود: به طور حتم برای راه‌اندازی بیمارستان نیاز به تخت، پرسنل و کادر درمانی است که با چنین اعتباراتی راه‌اندازی بیمارستان‌ها کار سخت و هزینه‌بری به شمار می‌رود.
 
عزیزی فارسانی با بیان اینکه امروزه سرطان در کشور رشد چشمگیری داشته است، افزود: در این شرایط باید علت این شیوع شناسایی شود؛ امروزه اغلب محصولات غذایی همچون فست فودها ناسالم هستند به گونه‌ای که 80 درصد این محصولات سرطان‌زا بوده است که باید گرایش به مصرف آنها اصلاح شود.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه برای کاهش مراجعات بیماران به مراکز درمانی باید فرهنگسازی شود،‌ گفت: میزان بیماری در کشور ما نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بالا است به عنوان مثال در کشور آلمان که جمعیتی شبیه کشورمان را دارد آمار تصادفاتش یک دهم ایران است و بیماران قلبی و عروقی کمتری نسبت به ما دارند چراکه این کشورها بر مسایل پیشگیری و تغذیه مناسب اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.
 
منبع:خانه ملت

اخبار مرتبط

بیمارستان تخصصی صحرایی 60 تختخوابی شهید شوشتری در آق قلا+تصاویر

سگ گردانی در اماکن عمومی ممنوع شد

رنگ موی بی‌کیفیت دختر جوان را وحشتناک کرد+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha