سردار یدالله جوانی در گفتگو با «سراج24»:

دشمنان در صحنه عمل محدودیت نظامی جمهوری اسلامی را نخواهند دید/تقویت قدرت دفاعی ایران از جنگ در منطقه جلوگیری می‌کند

دشمنان در صحنه عمل محدودیت نظامی جمهوری اسلامی را نخواهند دید/تقویت قدرت دفاعی ایران از جنگ در منطقه جلوگیری می‌کند

 سردار یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با سراج24 با اشاره به سخنان آمریکایی ها مبنی بر اینکه قطع نامه هسته ای ایران را از نظر نظامی ضعیف خواهد کرد، گفت: مباحثی که از سوی هیئت حاکمه آمریکا و رسانه های استکباری مطرح می شود، یک عملیات روانی است که دنبال می شود.

 وی افزود: غرب و آمریکا به خوبی می دانند، یکی از خطوط قرمز و تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی تقویت بنیه دفاعی است و همچنین ممانعت از تاثیرگذاری توافق هسته ای بر این مسئله از جمله خطوط قرمز دیگر ایران است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در طی سالیان گذشته مقام معظم رهبری همواره نسبت به این موضوع تأکید داشته اند و در خطبه های عید سعید فطر تصریح کردند که چه توافق صورت بگیرد یا خیر، توانمندی های جمهوری اسلامی حفظ و تقویت خواهد شد.

وی افزود: ما در مسیر توسعه قدرت دفاعی- نظامی هستیم و تحت هیچ شرایطی این مسیر تغییر نخواهد کرد و مشاهده کردیم وقتی در قطعنامه شورای امنیت با استناد به قطعنامه های پیشین محدودیت های تسلیحاتی و موشکی برای جمهوری اسلامی تصویب شد، مسئولان کشور علیه آن موضعگیری کردند و یک اجماع داخلی در حمایت از خطوط قرمز نظام شکل گرفت.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: در رابطه با ارتقای توانمندی دفاعی همه مردم، احزاب و گروه ها اتفاق نظر دارند و تحت هیچ شرایطی نباید بنیه دفاعی کشور آسیب ببیند و آنچه که آمریکایی ها مطرح می کنند، صرفا یک عملیات روانی است.

سردار جوانی با بیان اینکه در صحنه عمل محدودیت نظامی جمهوری اسلامی را دشمنان نخواهند دید، گفت: این خیال خامی است که در پی توافق هسته ای توانمندی ها و قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی آسیب ببیند؛ ایران در زمینه دفاعی رو به پیشرفت است و ساعت به ساعت و روز به روز بر این قدرت دفاعی افزوده می شود.

سردار جوانی اظهار داشت: در زمانی که سخن از تهدید نظامی از سوی آمریکا، غربیها و صهیونیستها مطرح می شود، منطق حکم می کند که جمهوری اسلامی بر قدرت دفاعی خود بیفزاید تا قدرت بازدارندگی برای جلوگیری از جنگ صورت بگیرد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفت: توانمند شدن و قدرت بیشتر دفاعی جمهوری اسلامی از بروز جنگ در منطقه جلوگیری می کند و ملت، دولت و نیروهای مسلح ایران بر اساس تدابیر صریح مقام معظم رهبری این مسیر را با قدرت دنبال می کنند و از عملیات روانی دشمن تاثیر نمی پذیرند.

اخبار مرتبط

نشست اضطراری شورای امنیت در مورد لیبی برگزار شد

انگلیس: تصمیم الحاق جولان به قلمرو اسرائیل باطل است

مخالفت تمامی اعضای شورای امنیت با تصمیم ترامپ درباره جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha