مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان:

طرح ارتقاء ایمنی تردد عابرین و موتور سواران در گیلان اجرا می‌شود

طرح ارتقاء ایمنی تردد عابرین و موتور سواران در گیلان اجرا می‌شود
به گزارش سراج24،ناصر آل محمدی اظهار داشت: فاز دوم ششمین مرحله طرح ارتقاء ایمنی تردد عابرین پیاده و موتور سواران با هدف آشنایی هرچه بیشتر عابران و موتور سواران با نحوه تردد صحیح در معابر عمومی و آشنایی با مقررات راهنمایی و رانندگی اجرا خواهد شد که باعث افزایش اطلاعات ترافیکی این افراد و در نتیجه کاهش تصادفات خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که موتورسواران و عابران پیاده جزء آسیب پذیرترین اقشار ترافیکی در جامعه هستند گفت: این طرح از 5 مرداد ماه در گیلان آغاز خواهد شد تا با انجام آموزش‌های لازم از آمار بالای کشته‌های موتورسواران و عابران پیاده که بیش از نیمی از تعداد کشته های تصادفات را تشکیل می دهند کاهش یابد.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان بیان داشت: ما با این رویکرد که آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و باعث ارتقاء فرهنگ عبور و مرور در جامعه خواهد شد این طرح را سازماندهی کرده‌ایم و قصد داریم با انجام این‌گونه طرح‌ها وظیفه خود در ایجاد فرهنگ عبور و مرور در جامعه را به نحو احسنت انجام دهیم.
آل محمدی اظهار کرد: ایجاد احساس مسئولیت در موتورسواران و عابرین پیاده در قبال ایمنی خود وسایر اقشار جامعه وهم‌چنین آموزش راه‌کارهای مناسب برای عبور و مرور ایمن در محورهای مختلف به وسیله اهداء هدایا و تشویق افراد قانون‌مدار جزء برنامه های ما در این طرح بزرگ است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در طرح‌های گذشته بیش از 10 هزار قطعه انواع کلاه ایمنی جهت فرهنگ‌سازی وجلوگیری از ایجاد جراحت‌های کاری به موتور سیکلت سواران در تصادفات جاده ای بین این افراد توزیع شده است بیان کرد: در فاز دوم ششمین مرحله این طرح تعداد روستاهایی که این طرح در آن‌ها انجام شد 2 برابر شده و از 50 روستا به 100 روستا افزایش یافته است.
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

جزئیاتی از محدودیت های گواهینامه پایه سه

بررسی آماری هزینه‌های سفر+نمودار

چشم شهرداری به جیب مردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha