روحانی:

پیام توافق وین این بود که دیگر ایرانی را تهدید نکنید

پیام توافق وین این بود که دیگر ایرانی را تهدید نکنید
به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز پنج شنبه طی سخنانی در همایش نقش سازمان‌های مردم نهاد در نظام سلامت گفت: من در روز توافق وین گفتم که تاریخ ورق خورد، بعضی‌ها فکر کردند که من تنها 23 تیر 1394 را می‌گویم، نه بلکه تاریخ در 24 خرداد 92 ورق خورد.
وی افزود: مردم تصمیم بسیار مهمی را اتخاذ کردند، مردم این تصمیم را اتخاذ کردند که اگر سانتریفیوژ بچرخد و زندگی نچرخد، آن هم خواهد ایستاد و این اشتباه است که کسی تمام کشور و تماما زندگی مردم را در چرخش سانتریفیوژ ببیند. این تصمیم اساسی ملت بزرگ ایران بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: این ملت خیلی بزرگ است، بیش از آنچه که در تصور و مخیله دیگران است، ملتی صبور که سال‌ها تحریم و فشار را در تمام سراسر زندگی تحمل کردند.
روحانی ادامه داد: همه فکر می کنیم توفیقی که ایران در مذاکرات به دست آورده، معنایش این است که حقوق هسته‌ای ما را دنیا به رسمیت شناخته است، بله این درست است.می گفتند فعالیت هسته ای ایارن علیه صلح و امنیت جهانی است و ما را به این عنوان به فصل هفت شورای امنیت بردند و با قطعنامه اخیر ما از این فصل خارج شدیم.
وی خاطر نشان کردند: این توافق، پیامی را به دنیا داشت که سلاح و تهدید را برای همیشه زمین بگذارید.این توافق، این پیام را برای دنیا داشت که مشکل ترین و پیچیده ترین مسائل بین المللی راه حلش مذاکره و گفت‌وگوست. این توافق این پیام را برای جهانیان داشت که به جای تقابل، همه تعامل را برگزینیم. البته آن پیام زیبا را هم داشت که دیگر ایرانی را تهدید نکنید.
رئیس جمهور اضافه کرد: من از رهبر انقلاب تشکر می کنم به خاطر همه حمایت‌ها و هدایت‌هایی که کردند؛ رهبری حتی یک بار هم نگفتند که من وقت ندارم به عنوان یک مسئله مهم نه تنها مهم بلکه یک مسئله اهم همیشه مدنظر داشتند و الان در سراسر کشور به خاطر حضور رهبری در صحنه و حمایت ایشان است؛ همه باید به آن نکته‌ای که ایشان در روز عید فطر تاکید کردند، توجه کنند که مبادا این موضوع تبدیل به دودستگی در کشور شود. ما ملت متحد و یکپارچه هستیم.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

قالیباف درگذشت حجت‌الاسلام دعایی را تسلیت گفت

پیام تسلیت رئیس‌جمهور به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام دعایی

ابلاغ پیام امام خامنه ای به پاپ فرانسیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha