ناشر مجله شارلی ابدو:

کاریکاتور پیامبر اسلام موجب بدنامی ما در دنیا شد

کاریکاتور پیامبر اسلام موجب بدنامی ما در دنیا شد
به گزارش سراج24 به نقل از واشنگتن پست لورن سوریساو ویراستار اصلی و ناشر مجله فکاهی «شارلی ابدو» که با انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام[ص] به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، گفت: این مجله دیگر کاریکاتور پیامبر اسلام را که موجب بدنامی این مجله در سراسر دنیا شد، رسم نخواهد کرد.
 
سوریساو که با اسم مستعار ریس «Riss» در مجله فعالیت می‌کند در مصاحبه‌ای که این هفته با مجله آلمانی استرن «Stern» داشت، اعلام کرد:  شارلی ابدو خیلی هم علاقه به انتقاد از اسلام ندارد. مسایلی که به خاطر آن اسلام را سرزنش می‌کنیم در دیگر ادیان هم یافت می‌شود.
 
در ۷ ژوئن، دو شبه نظامی با حمله به دفتر شارلی ابدو در پاریس ۱۲ نفر از نویسندگان از جمله بعضی از کاریکاتوریست ها و ویراستار های اصلی مجله را کشتند. شاخه گروه تروریستی القاعده در یمن مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
 
در صفحه اصلی مجله‌ای که بعد از حمله به دفتر شارلی ابدو چاپ شد، تصویر توهین آمیز پیامبر اسلام(ص) کشیده شده بود و در زیر آن عبارت «همه چیز بخشیده می‌شود» نوشته شده بود و ۸ میلیون نسخه از آن فروش رفت.
 
طراح این صفحه رنالد لوز که با اسم مستعار «لوز» طراحی می کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کاریکاتور پیامبر اسلام را بکشم.
 
سوریساو که ۴۰ درصد از سهام شارلی ابدو را در اختیار دارد، اکنون مورد انتقاد قرار گرفته است که بعد از فروش فوق العاده مجله و حمایت های مردمی بعد از این حادثه پول خوبی نصیب وی شده است.
 
در ماه می، سوریساو در مصاحبه ای که با گاردین داشت، گفت: تنها چیزی که مهم است این است که ما تلاش کنیم این مجله هر هفته چاپ شود و این راه باید ادامه پیدا کند و خواهد کرد.
 
سوریساو با تظاهر به مردن، از حادثه ماه ژانویه جان سالم به در برد.
 
منبع:حلقه وصل
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha