معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت:

شمارش معکوس مالیاتی‌ها

شمارش معکوس مالیاتی‌ها

به گزارش سراج24، حسین وکیلی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: ۳۱ تیر ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه‌ها می‌باشد که طبق قانون این زمان تمدید نمی‌شود.

با توجه به این که امروز آخرین روز کاری است، مؤدیان موظف هستند تا پایان روز کاری اظهارنامه‌های خود را تسلیم کنند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها از دفاتر پیشخوان، کافی‌نت‌های مجاز و ادارات مالیاتی نشان می‌دهد روند انجام امور مالیاتی طی چند روز اخیر به صورت الکترونیک مطلوب بوده است و اگر مؤدیان با مشکلی مواجه شده‌اند، علت آن سایر عوامل از جمله ضعف خطوط اینترنتی، مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بوده است.

وکیلی گفت: تاکنون حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار اظهارنامه دریافت شده است و این تعداد اظهارنامه که چندان هم حجم کمی نیست، نشانگر انجام امور مطلوب مالیاتی است.

معاون مالیات‌های مستقیم بر وجود ازدحام و کند پیش رفتن برخی امور مالیاتی گفت:همواره تأکید بر آن بوده است که ارائه اظهارنامه‌ها و امور مالیاتی به روزهای نهایی موکول نشود، مشاهده حجم بسیار بالای اظهارنامه‌ها، هرچند پس از گذشت ۴ ماه در روزهای پایانی قطعاً مشکلاتی را برای مراکز ارائه خدمات به وجود می‌آورد.

وکیلی گفت: کافی‌نت‌ها و مراکز مجاز با اخذ گواهی و گذراندن دوره‌های آموزشی، مجوز انجام امور مالیاتی را به عهده داشتند، در ضمن نرم‌افزار مربوط طوری طراحی شده بود که الزام به حضور فیزیکی مؤدیان در سازمان امور مالیاتی نباشد و آن‌ها با حداقل اطلاعات شخصی به راحتی اقدام به تسلیم اظهارنامه‌های خود کنند.

وی ادامه داد: حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار اظهارنامه از ۵ میلیون اظهارنامه ارائه شده مربوط به اشخاص حقیقی است که آن‌ها می‌توانند با اطلاعات محدود شناسنامه‌ای و ثبت درآمد و هزینه خود، اقدام به دریافت کد رهگیری کنند.

وکیلی در پایان تأکید کرد: تاکنون طبق رقم، مالیات به دست آمده هنوز با بودجه تعیین شده فاصله دارد و امید است این مقدار حدود ۹۰ الی ۹۵ درصد بودجه تعیین شده را پوشش دهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

آخرین وضعیت سرک مالیاتی به حسابهای بانکی

مالیات مشاغل خودرویی اعلام شد

مشوق‌های مالیاتی در کشور هدفمند شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha