گفتگوی «سراج 24» با نویسنده کتاب "خاک های نرم کوشک":

هنر به معنی واقعی کلمه جدای از ارزش نیست/برنامه‌ای که تنها باعث سرگرمی شود هنر به شمار نمی‌رود

هنر به معنی واقعی کلمه جدای از ارزش نیست/برنامه‌ای که تنها باعث سرگرمی شود هنر به شمار نمی‌رود

سعید عاکف نویسنده کتاب "خاک های نرم کوشک" در گفتگو با "سراج24" با بیان اینکه اصلا هنر غیرارزشی و غیرمتعهد نداریم، گفت: قطعا برنامه ای که تنها باعث سرگرمی مردم شود و حتی گاهی انسان ها را با سایر موجودات اشتباه بگیرد، اصلا هنر به شمار نمی رود.

وی ادامه داد: اینکه ما در صحبت هایمان برای یکدیگر جک تعریف کرده و حتی در این میان حرف های ناشایست به همدیگر بگوبیم و بعد عنوان کنیم که دارای هنر سرگرم کننده هستیم این مسئله اشتباهی است.

نویسنده کتاب "خاک های نرم کوشک" اظهار داشت: آقای ضرغامی در بازدید از یک برنامه طنز عنوان کرده بود که دست اندرکاران برنامه برای اینکه مردم را می خنداند به بهشت می روند و من نیز بعد از شنیدن این سخن عنوان کردم که نعوذبالله میمون نیز به خاطر خنداندن به بهشت می رود، قطعا اینگونه صحبت کردن بی منطقی است.

عاکف با اشاره به جایگاه شهید اوینی در هنر تصریح کرد: وقتی مخاطب آثار این شهید مانند جادوی سینما، رستاخیر جان و... را می خوانند متوجه می شوند شهید آوینی در هنر و سینما چه دیدگاه رفیعی داشت و در مقابل مخاطبانش در آن زمآن چه جایگاه حقیری داشتند، چرا که با کف و سوت زدن مانع از سخنرانی شهید آوینی در یکی از برنامه ها شده بودند و این مسئله نشان دهنده هنر ارزشی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند هیچ تفکری جاودان نمیشود مگر اینکه به هنر آغشته باشد و قطعا این موضوع نشان دهنده جایگاه رفیع هنر است، البته در این میان عده ای می خواهند به زور برای خود جایگاهی در میان هنر ارزشی ایجاد کنند.

نویسنده کتاب " خاک های نرم کوشک" با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی تنها این نیست که فقط مردم را به وسیله هنر سرگرم کند، خاطر نشان کرد: خوب بودن یک هنر تنها به میزان مخاطبانش نیست، چرا که یک فیلم هالیوودی بدون سانسور. طبیعتا مخاطبان زیادی خواهد داشت ولی به هیچ وجه این فیلم هنر درخور و ارزشی نیست.

 

اخبار مرتبط

تربیت جوانان انقلابی هدف اصلی جشنواره «طنین»

معرفی و خوانش کتاب «هم رنگ خدا» در نمایشگاه اقتدار40

کسانی که قلم به دست می گیرند رسالت پیامبرگونه دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha