ارشاد:

«رستاخیز» برای مراجع تقلید اکران می شود

«رستاخیز» برای مراجع تقلید اکران می شود
به گزارش سراج24، حسین نوش‌آبادی افزود: آنچه مسلم است اینکه به تصویر کشیدن چهره حضرات ائمه معصومین (ع) و پیامبر گرامی اسلام ممنوعیت دارد، اما اتفاق نظری در بین علما برای به تصویر نکشیدن چهره بزرگان دینی وجود ندارد. 
 
وی ادامه داد: به تصویر کشیدن بزرگان دینی مشکل خاصی ندارد و اتفاق نظری در این خصوص بین علما وجود ندارد و با توجه به استعلام و اجازه‌ای که از برخی علما، فقها و مراجع گرفته شده بود فیلم رستاخیز ساخته شد. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دیدگاه شخص مقام معظم رهبری در این خصوص، دیدگاه روشن و قابل استفاده است و در فیلم رستاخیز سعی شده است مسائل فقهی و حکومتی رعایت شود. 
 
نوش‌آبادی با بیان اینکه نظرات فقهی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و سایر مراجع و علما در فیلم رستاخیز رعایت شده است، افزود: وقتی در جامعه درخصوص فیلمی شبهه ایجاد شده و باعث ایجاد تنش و اختلاف شود، وظیفه ما جلوگیری از تدوام و شدت یافتن شبهه و تنش‌ها است. 
 
وی از آمادگی وزارت ارشاد برای اکران خصوصی فیلم رستاخیز برای علما و مراجع خبر داد و گفت: آمادگی داریم که فیلم رستاخیز را برای رفع شبهه‌ها و ایرادت به‌صورت اختصاصی برای مراجع و علما اکران کنیم.  
 
نوش‌آبادی با بیان اینکه  امیدواریم با یک نگاه فرهنگی تر و همراه با محبت فیلم سازان ایرانی  بتوانند در عرصه  سینمایی دینی فیلم تولید کنند گفت: در حال‌حاضر فلیم رستاخیز به‌صورت موقت به حالت تعلیق درآمده است تا بعد از رفع شبهات و تامین نظر مراجع و علما به اکران عمومی درآید. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراجع و بزرگان، فیلم رستاخیز را ببینند و اگر بعد از مشاهده فیلم نظر خاصی داشتند، عنوان کنند تا در نظر گرفته شود. 
 
نوش‌آبادی افزود: با توجه به اصلاحاتی که در فیلم رستاخیز صورت گرفته است، به نظر نمی‌آید مشکل خاصی وجود داشته باشد و در حال‌حاضر این فیلم آماده اکران عمومی است. 
 
وی ادامه داد: فیلم رستاخیز برای مراجع و بزرگان اکران داده می شود و به ایشان توضیح داده خواهد شد که مطلبی که در خصوص این فیلم در برخی محافل و رسانه ها گفته می شود صحت ندارد. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: با توجه به اتمام ماه پربرکت رمضان و شروع برنامه‌های فرهنگی و هنری، هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی صورت گرفته است. 
 
نوش‌آبادی افزود: در حال حاضر  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بار دیگر اتفاقاتی همچون تعطیل شدن برخی کنسرت‌ها تکرار نشود و پیش از برگزاری هر نوع برنامه‌ای در ابتدا همه جوانب موضوع بررسی شود تا پس از تصویب برای اجرا، با هیچ مانعی مواجه نباشد.  
 
وی گفت: امیدواریم با هماهنگی‌های صورت گرفته در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، از لغو این برنامه‌ها جلوگیری شود. 
 
نوش‌آبادی، همچنین محقق شدن توافق هسته‌ای کشورمان را در سایه همدلی و همزبانی میان دولت و ملت عنوان کرد و خواستار تداوم این همدلی در همه عرصه‌ها شد و افزود: باید با همدلی و همزبانی فضای شادی و نشاط در کشور فراهم شود. 
 
منبع: مهر

اخبار مرتبط

روایت رستاخیز

اکران و نقد فیلم inception

نمایش و تحلیل مستند زنانی با گوشواره‌های باروتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha