ارشاد:

«رستاخیز» برای مراجع تقلید اکران می شود

«رستاخیز» برای مراجع تقلید اکران می شود
به گزارش سراج24، حسین نوش‌آبادی افزود: آنچه مسلم است اینکه به تصویر کشیدن چهره حضرات ائمه معصومین (ع) و پیامبر گرامی اسلام ممنوعیت دارد، اما اتفاق نظری در بین علما برای به تصویر نکشیدن چهره بزرگان دینی وجود ندارد. 
 
وی ادامه داد: به تصویر کشیدن بزرگان دینی مشکل خاصی ندارد و اتفاق نظری در این خصوص بین علما وجود ندارد و با توجه به استعلام و اجازه‌ای که از برخی علما، فقها و مراجع گرفته شده بود فیلم رستاخیز ساخته شد. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دیدگاه شخص مقام معظم رهبری در این خصوص، دیدگاه روشن و قابل استفاده است و در فیلم رستاخیز سعی شده است مسائل فقهی و حکومتی رعایت شود. 
 
نوش‌آبادی با بیان اینکه نظرات فقهی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و سایر مراجع و علما در فیلم رستاخیز رعایت شده است، افزود: وقتی در جامعه درخصوص فیلمی شبهه ایجاد شده و باعث ایجاد تنش و اختلاف شود، وظیفه ما جلوگیری از تدوام و شدت یافتن شبهه و تنش‌ها است. 
 
وی از آمادگی وزارت ارشاد برای اکران خصوصی فیلم رستاخیز برای علما و مراجع خبر داد و گفت: آمادگی داریم که فیلم رستاخیز را برای رفع شبهه‌ها و ایرادت به‌صورت اختصاصی برای مراجع و علما اکران کنیم.  
 
نوش‌آبادی با بیان اینکه  امیدواریم با یک نگاه فرهنگی تر و همراه با محبت فیلم سازان ایرانی  بتوانند در عرصه  سینمایی دینی فیلم تولید کنند گفت: در حال‌حاضر فلیم رستاخیز به‌صورت موقت به حالت تعلیق درآمده است تا بعد از رفع شبهات و تامین نظر مراجع و علما به اکران عمومی درآید. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مراجع و بزرگان، فیلم رستاخیز را ببینند و اگر بعد از مشاهده فیلم نظر خاصی داشتند، عنوان کنند تا در نظر گرفته شود. 
 
نوش‌آبادی افزود: با توجه به اصلاحاتی که در فیلم رستاخیز صورت گرفته است، به نظر نمی‌آید مشکل خاصی وجود داشته باشد و در حال‌حاضر این فیلم آماده اکران عمومی است. 
 
وی ادامه داد: فیلم رستاخیز برای مراجع و بزرگان اکران داده می شود و به ایشان توضیح داده خواهد شد که مطلبی که در خصوص این فیلم در برخی محافل و رسانه ها گفته می شود صحت ندارد. 
 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: با توجه به اتمام ماه پربرکت رمضان و شروع برنامه‌های فرهنگی و هنری، هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی صورت گرفته است. 
 
نوش‌آبادی افزود: در حال حاضر  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بار دیگر اتفاقاتی همچون تعطیل شدن برخی کنسرت‌ها تکرار نشود و پیش از برگزاری هر نوع برنامه‌ای در ابتدا همه جوانب موضوع بررسی شود تا پس از تصویب برای اجرا، با هیچ مانعی مواجه نباشد.  
 
وی گفت: امیدواریم با هماهنگی‌های صورت گرفته در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، از لغو این برنامه‌ها جلوگیری شود. 
 
نوش‌آبادی، همچنین محقق شدن توافق هسته‌ای کشورمان را در سایه همدلی و همزبانی میان دولت و ملت عنوان کرد و خواستار تداوم این همدلی در همه عرصه‌ها شد و افزود: باید با همدلی و همزبانی فضای شادی و نشاط در کشور فراهم شود. 
 
منبع: مهر

اخبار مرتبط

راه این دانشمند توسط فرزندان این ملت ادامه پیدا خواهد کرد

تمدن اسلامی سرآمد همه تمدن‌های بشری است

روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

0 نظر

ارسال نظر

capcha