گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین درباره توافق هسته‌ای

گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین درباره توافق هسته‌ای
به گزارش سراج24 به نقل از رویترز، کاخ کرملین اعلام کرد: پوتین و اوباما در گفتگوی تلفنی بر این مساله تاکید کرده اند که توافق هسته ای ایران و قدرت های بین المللی به نفع کل جهان بوده است.
کرملین افزود: این گفتگوی تلفنی به درخواست آمریکا بوده و دو طرف بر نقش مهم گفتگوی آمریکا و روسیه در تامین امنیت و ثبات جهانی تاکید کرده اند.
کاخ کرملین با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: توافق هسته ای که هفته جاری در وین امضا شده به جلوگیری از اشاعه سلاح های اتمی کمک خواهد کرد و موجب کاهش تنش در خاورمیانه خواهد شد.
آمریکا و روسیه بر عزم مشترک خود برای همکاری در راستای اجرای توافقنامه وین تاکید کرده اند. کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای درباره گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین، اعلام کرد: اوباما در این گفتگو از نقش پوتین در دستیابی به توافق اخیر هسته ای با ایران تشکر کرده است.
کاخ سفید افزود: اوباما از پوتین به خاطر نقش مهم روسیه در دستیابی به این توافق پس از حدود 20 ماه مذاکره سخت، تشکر کرده است.
این بیانیه افزود: اوباما و پوتین موافقت خود را اعلام کرده اند تا برای اجرای توافقنامه هسته ای با ایران از نزدیک در تماس باشند و برای کاهش تنش ها در خاورمیانه همکاری کنند.
ایران و قدرت های جهانی شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین وآلمان سه‌ شنبه 23 تیر پس از 18 روز مذاکرات سخت و فشرده در وین، سرانجام بر سر برنامه جامع اقدام مشترک به توافق نهایی دست یافتند.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

فرانسه: در برجام می‌مانیم

لاوروف: ترامپ از پوتین برای سفر به این کشور دعوت کرد

وزیر خارجه آلمان: برجام باید حفظ شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha