چیت‌چیان در حاشیه جلسه هیات دولت:

تلاش می‌کنیم جیره‌بندی آب اعلام نکنیم/ ثبت بیشترین مصرف برق در شنبه گذشته

تلاش می‌کنیم جیره‌بندی آب اعلام نکنیم/ ثبت بیشترین مصرف برق در شنبه گذشته
به گزارش سراج24، حمید چیتچیان وزیر نیرو ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به روند مصرف آب و برق در کشور اظهار داشت: طبعا وقتی فصل گرما می‌رسد فصل اوج مصرف آب و برق به شمار می‌رود.
 
وزیر نیرو بر همین اساس شنبه هفته گذشته را اوج مصرف برق در کشور دانست و یادآور شد: در آن روز از 50 هزار و 200 مگاوات عبور کردیم و با اقداماتی که همکاران ما انجام دادند این پیک با موفقیت پشت سر گذاشته شد.
 
وی با بیان اینکه اطمینانی وجود ندارد و شاید در روزهای آینده پیک بالاتری باشد گفت: تاکنون بیشترین پیک ما در شنبه هفته گذشته بوده است.
 
وزیر نیرو همچنین از بستن قراردادهایی با کشاورزان و کارخانه‌داران خبر داد و گفت: به آنها گفتیم 4 ساعت میانی روز موتورهای خود را روشن نکنند ولی در 20 ساعت آینده مجانی کار کند.
 
وزیر نیرو در رابطه با جیره‌بندی آب در کشور نیز در خصوص جیره‌بندی آب نیز خاطرنشان کرد: کشور شرایط سختی در رابطه با آب دارد اما تلاش می‌کنیم جیره‌بندی را اعلام نکنیم وم تاکنون موفق بوده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه کاهش بارندگی در هرمزگان 65 درصد، در خوزستان و بوشهر 45 درصد و همچنین در گلستان شرایط به همین شکل بوده گفت: برای اولین بار در کشور ایستگاه پمپاژ در سنندج ساخته شد که آب این شهرستان را تامین می‌کند.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

خانوارها در پیک مصرف از استفاده وسایل پر مصرف اجتناب کنند

الگوی مصرف برق چگونه محاسبه می‌شود؟

۳ هزار مگاوات مدیریت مصرف در تابستان ۹۷ صورت گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha