هجمه دشمنان به مهدویت؛

اعتقاد به مهدویت و انتظار منجی آخرالزمان(عج)، فریاد رسانه‌های معارض را درآورد

اعتقاد به مهدویت و انتظار منجی آخرالزمان(عج)، فریاد رسانه‌های معارض را درآورد
سراج24، اعتقاد به مصلح و موعود جهانی در تمام ادیان یک اصل مسلم و قطعی بوده که انبیاء گذشته به پیروان خود بشارت آن را داده‌اند. در مذهب شیعه اصل لزوم و حیات یک امام در هر عصر، امری عقلانی و برهانی است که با برهان‌های عقلی قابل اثبات است و اینکه این امام اسمش چیست و کی به دنیا آمده و آیا الان هم زنده است، به کمک دلیل‌های نقلی، یعنی آیات، روایات و نقل‌های تاریخی امکان‌پذیر است و می‌توان از آنها وجود امام زمان(عج) را اثبات کرد.
 
واقعه کربلا ناشی از شمشیرزنی پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) در جنگ‌های بدر و حنین بوده است!
 
با این مقدمه، مطلبی را که اخیرا در یکی از رسانه‌های معارض منتشر شده است را بیان می‌کنیم. اکبر گنجی که پیش از این ابراز عقیده کرده بود که غزوات پیامبر اسلام(ص) ترویج خشونت بوده و واقعه کربلا ناشی از شمشیر زنی پیامبر(ص) و امام علی(ع) در جنگ‌های بدر و حنین بوده و قرآن به خداوند انتساب ندارد و امام زمان(عج) وجود ندارد و مطرح شدن وجود امام زمان(عج) را ناشی از نزاع بر سر ارث و میراث و جانشینی دانسته است، در مقاله‌ای با عنوان «پیامدهای مدیریت امام زمانی»، ضمن تمسخر ساحت مقدس امام زمان(عج)، ملت و حکومت ایران را به خاطر اعتقاد به منجی آخرالزمان مورد نکوهش و سرزنش قرار داده است.
 
 
مطلب رادیو زمانه که به قلم اکبر گنجی تهیه شده است، اینگونه شروع می‌شود: «ادعای جمهوری اسلامی از ابتدا این بوده که به نیابت از امام زمان[عج] قدرت را در دست دارد. ولی‌فقیه جانشین و نایب امام زمان[عج] است. همه نهادها و قوا مشروعیت‌شان – با واسطه- ناشی از امام زمان[عج] است. آرای مردم فقط و فقط به نظام سیاسی مقبولیت می‌بخشد. به تعبیر فقها، اگر مردم پشتیبان ولی فقیه نباشند، اگر چه حکومت «حق ویژه» اوست، اما او قدرت حکومت کردن نخواهد داشت. چون فاقد بسط ید است».
 
اعتقاد به وجود امام زمان[عج] باوری استراتژیک برای کسب قدرت و ثروت توسط یک صنف خاص است!
 
این منکر منجی آخرالزمان، اعتقاد به وجود امام زمان(عج) را باوری غیردینی می‌داند و می‌گوید: «کمترین منفعت این مدعای ایدئولوژیک، حکومت ۳۶ ساله فقیه سالار و استفاده حداکثری فقیهان از منابع کمیاب قدرت، ثروت، معرفت و منزلت اجتماعی بوده است. این باوری استراتژیک بوده و هست که یک صنف را صاحب قدرت، ثروت، معرفت و منزلت اجتماعی کرده و می‌کند».
 
گنجی که از معاندین نظام و از مطرودین توسط مردم است، در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جمهوری اسلامی و برخوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج) با معارضین و منافقین، در این قسمت مطلب خود با عنوان «امام زمان[عج] سرکوب‌گر» می‌نویسد: «جمهوری اسلامی بسیاری از امور را مستقیماً به امام زمان[عج] مرتبط می‌کند. بدین ترتیب، امام زمان[عج] به عامل شکنجه، ترور و اعدام و سرکوب تبدیل می‌شود. او مسئول مستقیم قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران بود و هست».
 
 
این حامی فتنه 88 در ادامه با عنوان «امام زمان[عج] ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی» به هدفمندسازی رایانه‌ها پرداخت و در ادامه توهین‌های خود به امام زمان(عج) گفت: «امام زمان[عج] ۱۸۵هزار میلیارد تومان، معادل ۹ سال بودجه عمرانی دولت را به جای هزینه کردن برای توسعه کشور در ۵۳ ماه بر باد داد. هدایت و مدیریت امام زمان[عج] موجب آن شد تا بخش تولید به حق خود دست نیابد و کشور دست به گریبان فلاکت شود».
 
این روزنامه‌نگار که در روزنامه‌های زنجیره‌ای جامعه، طوس، خرداد، صبح امروز، نشاط و دیگر نشریات اصلاح‌طلب قلم می‌زد، این بار با قلم فرسایی در این رسانه متولد شده در پروژه براندازی هلندی، با اشاره به فسادهای مالی در ایران و بدون توجه به اینکه حکومت ایران از ابتدای انقلاب دارای دستاوردهای عظیمی بوده است، افزود: «این حجم فساد، حکایت‌گر غارت ملی در دوران هدایت و مدیریت امام زمان[عج] است».
 
وی که از حامیان فتنه 88 بوده و برای سران فتنه تبلیغات زیادی کرده است، افزود: «بورسیه‌ها، فرصت‌های تحصیلی دانشگاه‌ها، عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ها، همگی امام زمانی شد. یعنی به طبقه جدیدی که ساخته می‌شد اختصاص یافت و موسسات بسیاری در زمینه‌های گوناگون با مجوز و رانت دولتی ایجاد شد. سایت‌ها و رسانه‌های بسیاری برپا شد. همه مواجب‌بگیر دولت امام زمانی».
 
 
حکومت اسلامی ده‌ها هزار میلیارد تومان صرف ساختن مسجد جمکران کرده است
 
گنجی که قصد تمسخر اعتقادات مردم ایران را دارد، مدعی است که در حکومت اسلامی ده‌ها هزار میلیارد تومان صرف ساختن مسجد جمکران شده است و میلیون‌ها فرد را حکومت در این سال‌ها به جمکران برده و می‌گوید: «پس از خواندن بسیاری از کتاب‌ها درباره امام زمان[عج]، هنوز دلیل علاقه ایشان به چاه را در نیافته‌ام».
 
نویسنده این رسانه معارض در ادامه با تحریف و گزینش سخنان آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی که در خصوص مسجد مقدس جمکران بیان شده است، به سخنان این مرجع تقلید می‌پردازد و می‌گوید: «آیت‌الله مکارم شیرازی چند روز پیش گفته است که امام زمان[عج] شخصا در عالم بیداری به حسن بن مثله جمکرانی دستور ساخت این مسجد داده است. منتقدان کل داستان را جعلی به شمار می‌آورند. آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ آنان می‌گوید: «برخی مخالفت می‌کنند و ما دلیل آن را نفهمیدیم، اگر بر فرض که دستور امام زمانی[عج] هم نبود الان تبدیل به مرکزی با جاذبه‌های بسیار شده که آثار فراوان برای تربیت نفوس دارد.» به تعبیر دیگر، به صدق و کذب (حقیقت) مدعا کاری نداشته باشید، به پیامدهای مدعا بنگرید».
 
این در حالیست که این مرجع تقلید در سخنان خود گفته بودند: «ما معقتدیم که این مسجد سندیت دارد و منتسب به امام زمان(عج) است و کسی نمی‏‌تواند آن را با شبهات سخیف زیرسوال ببرد. متاسفانه برخی‌ها بدون اینکه چیزی بدانند با این مسجد مخالفت کرده و حرف‎های ناروا می‎زنند، ولی توجه ندارند که بر فرض محال که این مسجد به دستور حضرت ساخته نشده است، ولی امروز دل‌های عالم را به سوی حضرت و خداوند متعال گره زده است و این نماز سراسر توحیدی در این مسجد قرائت می‎شود».
 
گفتنی است مدتی است معارضین در رسانه‌های خود و جامعه مجازی به توهین و تحریف سخنان مراجع معظم تقلید به ویژه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی می‌پردازند تا به اصطلاح خود در اعتقادات مذهبی مردم خدشه ایجاد کنند و فراموش کرده‌اند که پیروی از بزرگان دینی ریشه در اعتقادات مذهبی مردم دارد.
 
لازم به ذکر است آیت الله حاج شیخ مرتضى حائرى یزدى از فقهای شیعه می‌گوید: «مسجد جمکران یکى از آیات عنایت آن حضرت است و توضیح این مطلب در چند جهت که شاید خیلى‌ها از آن غافل باشند، ذکر مى‌شود. اول آنکه داستان مسجد جمکران که در بیدارى واقع شده، در کتاب تاریخ قم که کتاب معتبرى است از صدوق علیه الرحمه نقل شده است و مرحوم آقاى بروجردى که مرد دقیق و ملایى بود، مى فرمود: این داستان در زمان صدوق علیه الرحمه واقع و او نقل کرده است، که دلالت بر کمال صحت آن دارد».
 
مذهب تسنن و تشیع توسط مسلمانان اختراع شده است!
 
این مخالف مذهب که مورد توجه ویژه رسانه‌های معارض است، مدعی می‌شود که تسنن و تشیع توسط مسلمانان اختراع شده است و ادامه می‌دهد: «این دو مذهب، دو روایت از دعوت پیامبر اسلامند که توسط دو گروه بر ساخته شده است. این برساخته‌ها در طول تاریخ بسط و گسترش بسیار یافته‌اند. می‌توان در مورد صدق و کذب مدعیات صدق و کذب‌بردار این دو قرائت داوری کرد. اما هرگاه دلیل و استدلال طلب می‌شود، سریع به ایمان‌گرایی فاقد دلیل می‌گریزند».
 
گنجی که در ادامه تأسیس مراکز علمی و اعتقادی در مجاورت مسجد جمکران را سهم‌خواهی برای کسب سود مادی می‌داند با وقاحت می‌گوید: «وقتی می‌توان برای امام یازدهم فاقد فرزند، فرزندی ساخت که بیش از هزار سال عمر کرده، چرا نتوان مسجدی به دستور این برساخته ساخت و آن را هم به رکن مهمی از تشیع تبدیل کرد؟ به سودهای عظیم این برساخته جدید بنگرید».
 
هزینه امام زمان[عج] برای ایران و ایرانیان بسیار زیاد است
 
این مخالف منجی آخرالزمان که علنا اتهامات ناروا و سنگین به بزرگان دینی اسلام و مذهب شیعه می‌زند، گفت: «شیعیانی که امام زمان[عج] - فرزند امام یازدهم(ع)- را ساختند، در ابتدا زمان‌های کوتاه چند هفته‌ای، چند ماهه و چند ساله برای ظهور عنوان می‌کردند. هر چه زمان می‌گذشت و امام نمی‌آمد، بر شک و تردیدها افزوده می‌شد. راه‌حل خوبی ابداع گردید. گفته شد: هر کس برای ظهور وقت تعیین کند، دروغگوست. نظریه‌های گوناگونی برای غیبت بلند مدت ساخته شد».
 
این نویسنده وطن فروش در پایان نتیجه‌گیری کرد: «هزینه امام زمان[عج] برای ایران و ایرانیان بسیار زیاد بوده است و یک تصمیم نابخرادنه می‌تواند به نابودی ایران و ایرانیان منتهی شود. فقیهان تاکنون امام زمانی جهان را مدیریت کرده‌اند، اما اینک نوبت عقلانی عمل کردن است. خطر بسیار است و این بار سنگین را نمی‌توان بر دوش نحیف ایده امام زمان[عج] قرار داد. حکومت را باید به عقلا سپرد تا به شیوه‌های عقلانی- دموکراتیک جهان را مدیریت کنند».
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

ترویج حجاب در کودکی مخالف اسلام است/ حقوق کودکان در ایران رعایت نمی‌شود!

0 نظر

ارسال نظر

capcha