ترقی:

اگر توافق به امضای کشورها نرسد احتمال دبه زیاد است

اگر توافق به امضای کشورها نرسد احتمال دبه زیاد است

به گزارش سراج24، حمیدرضا ترقی معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، با اشاره به طرح موضوع برگزاری جشن هسته‌ای گفت: مطالبی که تا الان به عنوان جمع‌بندی اعلام شده هنوز به امضا نرسیده و امکان دبه درآوردن و یا تغییر و تبدیل از سوی طرف غربی وجود دارد لذا به نظر می‌رسد باید با احتیاط در این بخش پیش رفت.

وی ادامه داد: در صورتی که این جمع‌بندی‌ها به امضای مسئولان کشور برسد و قطعنامه شورای امنیت درباره لغو تحریم‌ها صادر و مجالس 2 کشور(ایران و آمریکا) آن را تصویب کند، در این صورت ابراز خوشحالی مردم مناسب است.

وی با بیان اینکه جمع‌بندی‌های مطرح شده عمدتا دستاوردهای تیم مذاکره کننده ما است،‌تصریح کرد: جمع بندی‌های مطرح شده در مذاکرات هسته‌ای هیچ نشانی از داده‌ها و مطالبی را که تیم مذاکره کننده در این مذاکرات دادند، وجود ندارد.

معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی هرگونه برگزاری جشن و خوشحالی از سوی مردم را مبتنی بر سه موضوع دانست و اظهار داشت: اول اینکه ما چه دادیم و چه گرفتیم، دوم باید بدانیم که مذاکرات با سرمایه دولت قبلی به نتیجه رسیده است یعنی اگر دولت قبلی 14 هزار سانتریفیوژ نساخته و فردو را برای تولید اورانیوم 20 درصد راه‌اندازی نکرده  و رآکتور آب سنگین را نساخته بود قطعا تیم مذاکره کننده سرمایه و داده‌ای برای مذاکره نداشتند و این باید مورد توجه قرار گیرد. سومین نکته باید مورد اهمیت قرار بگیرد زحمات تیم مذاکره‌کننده و دیپلماسی فعال آنها در این مقطع است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه تجمع در خصوص مسائل هسته‌ای زودهنگام است و نباید احساسی با این مسئله برخورد کرد به دلیل اینکه موجب سوءاستفاده و تحریک دشمن می‌شود و آنها راحت می‌توانند زیر توافق و تعهداتشان بزنند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ایران هیچ زمانی در خصوص موشک‌های خود با آمریکا گفت‌و‌گو نخواهد کرد

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

0 نظر

ارسال نظر

capcha