مدیرکل دامپزشکی استان تهران بیان کرد:

قرنطینه فیروزکوه و دماوند به‌خاطر آنفلوآنزای‌مرغی

قرنطینه فیروزکوه و دماوند به‌خاطر آنفلوآنزای‌مرغی
به گزارش سراج24، مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه به‌دلیل همجواری فیروزکوه و دماوند با استان مازندران این دو منطقه مورد قرنطینه قرار گرفته‌اند، گفت: تا به امروز موردی از شیوع آنفلوآنزا در استان تهران مشاهده نشده است.
علی‌اصغر برائی‌نژاد با اعلام این خبر، افزود: موردی از آنفلوآنزای مرغی در استان تهران مشاهده نشده و تنها به‌دلیل مواردی از ابتلای به این بیماری در روستا‌های استان مازندران، نظارت‌ها در استان تهران افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که اخیراً درباره شیوع آنفلوآنزای مرغی در فیروزکوه و دماوند ارائه می‌شود احتمالاً به‌دلیل ایجاد قرنطینه و پایش در این مناطق بوده، اما تا به امروز مورد خاصی مشاهده نشده است.
مدیرکل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: دامپزشکی استان تهران، به‌دلیل هم‌مرزی با استان مازندران مراقبت‌های خود را برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا در مناطق یادشده افزایش داده است.
وی اظهار داشت: بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزا به‌دلیل اینکه از طریق پرندگان مهاجر منتقل می‌شود همیشه نگرانی‌هایی از بابت انتقال آن وجود دارد و باید هوشیاری لازم وجود داشته باشد اما این به این معنی دست روی دست گذاشتن دامپزشکی نیست.
برائی‌نژاد تأکید کرد: وظیفه دامپزشکی در همه فصول مراقبت، هوشیاری و گوش به زنگ بودن است و امیدواریم که در آینده نیز مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.
مدیرکل دامپزشکی استان تهران خطاب به مردم گفت: مرغ و گوشتی که در بازار مصرف عرضه می‌شود مورد تأیید ما بوده و مردم از هر نظری با خیال راحت می‌توانند این محصولات را خریداری و مصرف کنند.
گفتنی است در روز‌های گذشته فعالین بخش خصوصی طیور کشور و استان تهران خبر از ورود آنفلوآنزای مرغی به فیروزکوه و دماوند دادند.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رفع تصرف 3180 متر مربع از اراضی ملی فیروزکوه

4 هزار مترمربع اراضی ملی فیروزکوه رفع تصرف شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha