در قالب یک بیانیه مطرح شد

اعتراض شدیداللحن جانبازان نخاعی کشور به مدیران بنیاد شهید

اعتراض شدیداللحن جانبازان نخاعی کشور به مدیران بنیاد شهید

به گزارش سراج24،در پی برکناری یکی از مدیران باسابقه و زحمت‌کش در حوزه جانبازان و ایثارگران توسط یکی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن جانبازان نخاعی کشور ضمن پیگیری این موضوع از طریق مسئولین امر، بیانیه‌ای شدید اللحن در این باره صادر کرده است و طی آن به مدیران بنیاد نسبت به واکنش غیرمنطقی در اعتراض به حذف مدیران زحمتکش در امور جانبازان هشدار داده است. متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

امام خمینی(ره): من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

بی‌شک یکی از مقدس‌ترین ارگان‌های نظام جمهوری اسلامی بنیاد شهید می‌باشد‌، و نیز بلاتردید این قداست ناشی از قداست خون صدها هزار شهید و جانباز و آزاده است که پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را مستحکم و شاخ و برگ آن را بارور کرده‌اند و لازمه این قداست آن است که مدیران و مجموعه بنیاد شهید نیز بویی از آن برده باشند. متأسفانه خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جامعه جانبازی هر از گاهی مشاهده می‌کند که عناصری در این نهاد مقدس به کار گرفته می‌شوند که نه تنها با فرهنگ ایثار و شهادت بیگانه و هیچ انگیزه‌ای برای خدمت صادقانه به جامعه هدف ندارند، بلکه مانع خدمات نیروهای ارزشی و خدوم به جانبازان و ایثارگران در این مجموعه می‌شوند.

اخیراً شاهد برخورد مدیر عامل یکی از شرکت‌های مجموعه بنیاد با یکی از مدیران ولایی انقلابی، رزمنده، خدوم لایق با خلاصه سوابق زیر بوده‌ایم:

1 ــ تأسیس آسایشگاه ثارالله در سال 60 و مدیریت موفقیت آمیز تا سال 65

2 ــ مدیر بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک در دوران دفاع مقدس

3 ــ مبدع و مجری بیمارستان‌های صحرایی در دوره دفاع مقدس

4 ــ قائم مقام بهداشت و درمان سپاه پاسداران (جناب آقای دکتر خاتمی) در دوره دفاع مقدس

5 ــ مدیریت بیمارستان بقیة الله(عج)

6 ــ قائم مقام ریاست دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله

7 ــ اولین مؤسس مرکز ارتز و پروتز در بنیاد شهید و امور ایثارگران

8 ــ پیشنهاد شده توسط جانبازان جهت ریاست بنیاد در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری

9 ــ معاونت امداد و نجات هلال احمر

10 ــ نماینده هلال احمر در کمک رسانی به زلزله زدگان کشور پاکستان

11 ــ مناسب سازی دانشگاه‌های کشور و پیگیری امور تحصیلات عالی جانبازان

12 ــ مجری منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در خصوص اقتصاد مقاومتی در بنیاد

علاوه بر سمت‌های مذکور، این برادر عزیز ارتباط تنگاتنگ و صمیمانه‌ای با اکثریت قریب به اتفاق جانبازان مخصوصاً جانبازان نخاعی داشته و دارند. در پی این اقدام نسنجیده، انجمن جانبازان نخاعی موضوع را پیگیری و طی نامه‌ای به ریاست محترم بنیاد شهید، آقای شهیدی و قائم مقام ایشان سردار انصاری ناخشنودی و دلایل خود را اعلام کرد.

لکن در کمال تأسف، به‌جای ارائه پاسخ منطقی به این انجمن، زمزمه‌های نامأنوسی از سوی برخی مسئولین شنیده شده که بایستی پاسخگوی اظهارات پس از آن اقدام ناسنجیده خود نیز باشند، لذا بدین‌وسیله اعلام می‌داریم:

1 ــ علی‌رغم سعی بر تعامل و تفاهم مستمر و منطقی از سوی این انجمن با مدیران بنیاد شهید، اتهام دخالت آن برادر عزیز و تحریک اعضای انجمن را در پیگیری موضوع عزل ایشان شدیداً محکوم و این امر را فرافکنی و فرار از پاسخ قلمداد می‌کنیم.

2 ــ به مدیر عامل شرکت مذکور اعلام می‌داریم از تفکر کودکانه خود مبنی بر پیشبرد اهداف با معامله با جانبازان و انجمن جانبازان نخاعی، دست بردارند چرا که این رویه شایسته ایشان و هم‌پالگی‌های ایشان است.

3 ــ به کسانی که حتی از دوردست بر آتش نداشته‌اند اجازه نخواهیم داد با حیثیت عزیزانی که در آتش جنگ سوختند و آبدیده خدمت به امت مسلمان شدند بازی کنند. در نهایت یک بار دیگر و برای آخرین بار انجمن جانبازان نخاعی اعلام می‌نماید که به‌منظور استمرار تعامل سازنده با مدیران بنیاد شهید لازم است به‌جای جوسازی با عقل و منطق به مواضع این انجمن توجه شود، زیرا جانبازان با خون شهدای عزیز عهد و پیمان بسته‌اند تا جان در بدن دارند، وصایای حضرت امام خمینی(ره) را آویزه گوش قرار داده و در اجرای آن از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

فلذا جامعه ایثارگری به‌پیروی از منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از نیروهای انقلابی اجازه نخواهد داد برخی از مدیران، بنیاد شهید را صحنه برخورد با نیروهای ارزشی در جهت رسیدن به مطامع خود قرار دهند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

همکاری بنیاد شهید با هلال احمر برای تامین داروهای جانبازان

۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران استان سمنان احداث می‌شود

رفع موانع و مشکلات درمانی جانبازان

0 نظر

ارسال نظر

capcha