تنها چند ساعت پس از آغاز آتش‌بس انسانی

عربستان آتش‌بس در یمن را نقض کرد

عربستان آتش‌بس در یمن را نقض کرد
به گزارش سراج24، در حالی که قرار بود از ساعت 23:59 دقیقه جمعه شب، تا پایان ماه مبارک رمضان، آتش‌بس انسانی در یمن برقرار شود، صبح امروز، بار دیگر جنگنده‌های سعودی یک منطقه را در «حجة» بمباران کردند.
 
شبکه المیادین با تایید اینکه، صنعا، بامداد شنبه، آرامشی نسبی و شکننده را پس از 107 روز تجاوز، تجربه کرده، اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی، صبح امروز در 2 نوبت، یک ساختمان تجاری در «حرض» واقع در استان «حجة» را هدف قرار دادند.
 
رویترز و اسوشیتدپرس نیز تایید کردند که جنگنده‌های عربستان آتش‌بس را نقض و صنعا را هدف قرار داده‌اند.
 
به گزارش رسانه‌های یمنی، لحظاتی پیش، آرامش صنعا نیز در هم شکست و جنگنده‌های سعودی چندین منطقه را در این شهر هدف قرار دادند و چندین انفجار صنعا را لرزاند.
 
از سوی دیگر، بی‌بی‌سی اعلام کرد که در استان‌های تعز و مأرب نیز نیروهای طرفدار «هادی» و کمیته‌های مردمی و ارتش یمن همچنان در حال درگیری هستند و هر یک طرف مقابل را به نقش آتش‌بس متهم می‌کند.
 
طی 107 روز تجاوز عربستان به یمن، این دومین بار است که عربستان به آتش‌بس انسانی در یمن متعهد شده است.  22 اردیبهشت گذشته نیز قرار بود ساعت 23 به وقت محلی در یمن آتش‌بسی 5 روزه بقرار شود اما تنها یک ساعت پس از اعلام آتش‌بس، عربستان، آن را نقض کرد و به بمباران چندین منطقه در یمن ادامه داد.
 
روز گذشته، «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن درباره این آتش‌بس جدید گفت: ما امید زیادی به موفقیت این آتش‌بس نداریم و تجربه ما در آتش‌بس پیشین بسیار تلخ بود. موفقیت این آتش‌بس جدید نیز به میزان پایبندی رژیم سعودی به آن و مرهون توقف کامل تجاوز به یمن است.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha