تظاهرات میلیونی مردم ایران در حمایت از قدس

بازتاب تظاهرات روز قدس در رسانه‌های جهان

بازتاب تظاهرات روز قدس در رسانه‌های جهان

 به گزارش سراج24، شبکه المنار در گزارش خود افزود: حضرت امام خمینی (قدس سره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس برای همبستگی با ملت فلسطین اعلام کردند.

در همین راستا، شهروندان ایرانی با همه رده های سنی برای بیان خشم و نارضایتی خود از قدرت های استکبار جهانی و رژیم اسرائیل در تظاهرات میلیونی شرکت کردند.

شرکت کنندگان تاکید کردند که تجاوزگری صهیونیست ها علیه ملت فلسطین بایگر ناتوانی و ترس اشغالگران در برابر مقاومت اسلامی است.(گزارش تصویری)

صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران نیز به همین مناسبت در گفت وگو با شبکه العالم تاکید کرد که مسلمانان باید به مسئولیت های خود درقبال مسئله فلسطین و گرامیداشت روز جهانی قدس عمل کنند.

وی بر لزوم توقف درگیری ها بین مسلمانان و حل مشکلات جهان اسلام با گفت وگو تاکید کرد و گفت که رژیم صهیونیستی از جنگ و درگیری بین مسلمانان برای از بین بردن مسئله فلسطین بهره برداری می کند.

العهد: مردم ایران کشتار کودکان از غزه تا یمن را محکوم کردند

پایگاه خبری العهد نیز از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و ۷۷۰ شهر دیگر ایران با حضور گسترده مردم و شخصیت های سیاسی و دینی از جمله حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

این پایگاه افزود که مردم در شعارهای خود بر حفاظت از وحدت اسلامی و محکوم کردن جاهلیت مدرن و محکوم کردن کشتن کودکان از غزه گرفته تا یمن تاکید کردند.

القدس العربی: تظاهرات میلیونی در شهرهای مختلف ایران برگزار شد

روزنامه القدس العربی چاپ لندن گزارش داد صبح امروز جمعه تظاهرات میلیونی روز جهانی قدس بنا به دعوت امام خمینی(ره) و به نشانه همبستگی با ملت فلسطین، در تهران و ۷۷۰ شهر ایران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در تهران خیابان‌های منتهی به دانشگاه تهران شاهد حضور گسترده تظاهرات کنندگان بود که شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر می دادند.

پایگاه العربی: تظاهرات کنندگان ایرانی پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند

پایگاه خبری العربی نیز از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس با مشارکت هزاران نفر از مردم ایران خبر داد و نوشت: ایرانی ها امروز جمعه در تظاهرات سالانه حمایت از فلسطینی ها در تهران شرکت کرده و شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سردادند.

این پایگاه نوشت: برخی از تظاهرکنندگان در تهران پرچم های اسرائیل و آمریکا را به آتش کشیدند و رسانه ها همچنین از برگزاری تظاهرات مشابه در سایر شهرهای ایران خبر دادند.

دو رسانه مصری: تظاهرات کنندگان ایرانی شعارهای ضد اسرائیلی و آمریکایی سر دادند

روزنامه الیوم السابع مصر و پایگاه خبری محیط نیز از دیگر رسانه هایی بودند که برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و ۷۷۰ شهر دیگر ایران را بازتاب دادند و به حضور گسترده مردم و فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا آنها اشاره کردند.

تایمز اسرائیل: "مرگ بر اسرائیل" شعار میلیون‌ها ایرانی در روز قدس

رسانه‌های صهیونیستی به بازتاب حضور گسترده مردم در تظاهرات روز جهانی قدس در تهران و دیگر شهرهای ایران پرداختند.

روزنامه تایمز اسرائیل در خبری به بازتاب تظاهرات گسترده مردم ایران به مناسبت روز قدس پرداخت. این پایگاه خبری به میلیون‌ها ایرانی اشاره کرد که امروز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

به گفته تایمز اسرائیل علاوه بر تهران بسیاری از مردم در شهرهای دیگر ایران نیز در این تظاهرات شرکت کرده و برخی از شرکت کنندگان اقدام به آتش زدن پرچم اسرائیل و آمریکا کردند.

خبرگزاری فرانسه: تظاهرات کنندگان ایرانی داعش را دست نشانده سعودی دانستند

خبرگزاری فرانسه نیز در خبری نوشت: در این تظاهرات مردم حملات عربستان به یمن را نیز محکوم کرده و خواستار پایان یافتن کشتار کودکان در فلسطین و یمن شدند. مردم همچنین با به آتش کشیدن پرچم گروه داعش آن را دست‌نشانده سعودی‌ها اعلام کردند.

ارم نیوز: تظاهرات کنندگان ایرانی وحدت جهان اسلام را خواستار شدند

خبرنگار پایگاه خبری مستقل "ارم نیوز" امارات مستقر در تهران نیز امروز خبر برگزاری راهپیمایی مردم ایران در روز جهانی قدس را بازتاب داد.

وی در گزارش خود گفت که همه شهرها و استانهای ایران امروز شاهد برگزاری راهپیمایی گسترده به مناسب روز جهانی قدس بود که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای حمایت از مسئله فلسطین به این روز نامگذاری کردند.

این پایگاه افزود: ایرانی ها در سراسر استانها علیه "سیاست های غرب و آمریکا در سرکوب و قتل ملت فلسطین و محاصره آنها" شعار دادند و تاکید کردند که "مسئله فلسطین همچنان در وجدان امت ساری و جاری است".

شرکت کنندگان از "همه مسلمانان لزوم وحدت اسلامی را خواستار شدند و شعار "مرگ بر آمریکا و اسرائیل و انگلیس و فرانسه" سردادند.

این پایگاه همچنین گزارشی تصویری از حضور مردم ایران در راهپیمایی و همچنین بخش هایی از سخنان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.

براثای عراق: اقشار مختلف ملت ایران در تظاهرات روز قدس شرکت کردند

خبرگزاری براثای عراق نیز از دیگر رسانه های عرب زبانی بود که برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس را همراه با تصاویری از آن بازتاب داد.

این خبرگزاری در گزارش خود آورد: در پاسخ به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس به منظور یاری رساندن به ملت مظلوم فلسطین و زنده نگه داشتن مسئله فلسطین، صبح امروز جمعه راهپیمایی های میلیونی در شهر تهران و همه شهرهای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

شرکت کنندگان از رده های سنی مختلف خشم خود را نسبت به قدرت های استبکاری جهان و رژیم صهیونیستی ابراز داشته و "فریاد وحدت امت اسلامی علیه جاهیت مدرن و علیه قتل کودکان از غزه گرفته تا یمن سردادند".

براثا خاطرنشان کرد: مراجع و علمای دینی، روسای قوای سه گانه و شخصیت های سیاسی و فرهنگی؛ موسسات و احزاب و جریان های سیاسی مردم ایران و ملت های اسلامی را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرده بودند.

این خبرگزاری همچنین بخشی از سخنان علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل درباره مسئله فلسطین را بازنشر داد.

شبکه تلویزیونی اینترنتی "وطن" ویژه اخبار و رویدادهای فلسطین نیز در گزارش خود به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرهای مختلف ایران پرداخت و نوشت: این راهپیمایی در تهران و ۷۷۰ شهر دیگر ایران برگزار شد.

این شبکه افزود که خیابانهای

منتهی به دانشگاه تهران شاهد حضور گسترده مردم سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بود.

العرب الان:ملت ایران انزجار خود را از رژیم‌های مرتجع عربی ابراز داشت

خبرگزاری فلسطینی "العرب الان" از دیگر رسانه های عرب زبان بود که عنوان "راهپیمایی های روز جهانی قدس در ایران" را برای گزارش خود برگزید و تصاویری از این راهپیمایی را منتشر کرد.

این خبرگزاری با پوشش خبری راهپیمایی نوشت: فرزندان ملت ایران و ملت های جهان اسلام در حماسه میلیونی برای گرامیداشت روز جهانی قدس مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شرکت کردند.

در همین راستا، شهر تهران و همه شهرهای ایران شاهد حضور حماسه ساز میلیونی در راهپیمایی روز جهانی قدس بود.

شرکت کنندگان "همبستگی خود را با ملت مسلمان فلسطین و نارضایتی خود را از نظام سلطه و استکبار آمریکا و صهیونیسم جهانی و همدستی دولت های مرتجع عربی ابراز داشتند".

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

فیلم| تصاویر ترامپ و نتانیاهو زیر پای معترضان بحرینی

فیلم| با وقاحت تمام

فیلم| عراق به پا خواست

0 نظر

ارسال نظر

capcha