عضو تیم‌مذاکره‌کنننده هسته‌ای ایران

تخت روانچی: چیزی را با عزت معامله نمی‌کنیم

تخت روانچی: چیزی را با عزت معامله نمی‌کنیم

به گزارش سراج24، مجید تخت روانچی در حاشیه مراسم ختم مادر همسر خود که امروز امروز جمعه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: منطق ما طوری است که با پشتوانه مردمی می‌خواهیم موضوع مذاکرات هسته‌ای با حفظ عزت حل شود، لذا ما چیزی را با عزت خود معامله نمی‌کنیم.

روانچی گفت: باید با عزت به توافق برسیم.

عضو تیم مذاکره‌کننده ایرانی درباره اینکه طرف مقابل اسب خود را تغییر داده و از تفاهم لوزان عبور کرد، اظهار داشت: روز پنجشنبه روز عجیبی نبود و آمریکایی‌ها یک ضرب العجلی داشتند که این ضرب‌العجل برای ما خیلی مهم نبود و قبلاً گفته بودیم که اگر قبل از ضرب‌العجل به توافق برسیم بهتر است، ولی بعد از آن هم اگر به توافقی رسیدیم مشکلی نیست.

وی با بیان اینکه مذاکرات بالا و پایین زیادی دارد، اظهار داشت: بعضی‌ اوقات بعد از تفاهم متوجه می‌شویم که طرف مقابل خواسته‌هایش را تغییر داده و زیاده‌خواهی می‌کند، ولی ما مقاومت می‌کنیم.

روانچی با تاکید براینکه زیاده‌خواهی طرف مقابل در مذاکرات وجود دارد، گفت: امروز مذاکرات در وین همچنان ادامه دارد و امیدواریم اگر حسن نیت لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد و از طرف مقابل تصمیم سیاسی لازم گرفته شود، می‌توانیم به توافق لازم برسیم.

عضو تیم مذاکره‌کننده کشورمان خاطرنشان کرد: در مذاکرات یکسری تفاهمات وجود دارد که ممکن است مکتوب نباشد، اما این تفاهم متقابل است؛ ولی بعد در حین مذاکرات تغییراتی در آن به وجود می‌آید و برداشت‌هایی می‌شود که باعث تغییر مسیر شده است.

معاون وزیر امور خارجه افزود: هم‌اکنون اتفاق عجیبی رخ نداده است و مذاکرات همچنان ادامه دارد، لذا امیدواریم، بتوانیم با حفظ اصول به نتیجه لازم برسیم.

تخت روانچی گفت: هم‌ اکنون از نظر بسیاری از اسناد و ضمایم موضوع پایان پذیرفته، اما تنها چند نکته کلیدی باقی مانده است.

تخت روانچی درباره تمدید مذاکرات خاطرنشان کرد: از نظر ما ضرب‌العجلی وجود ندارد و مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا به نتیجه لازم برسیم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

قصد دارند ایران را تحت فشار پای میز مذاکره با رویکرد دفاعی بکشانند/ نشست اقتصادی بحرین یک پوشش در راستای پیشبرد اهداف معامله‌ی قرن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha