مشکلات ملت سوریه است

آخرین اظهارات «سعود الفیصل» قبل از مرگش

آخرین اظهارات «سعود الفیصل» قبل از مرگش

به گزارش سراج24 به نقل از «آسیا»، سعود الفیصل که پنجشنبه شب خبر مرگش اعلام شد، در آخرین اظهارات رسمی خود به عنوان وزیر خارجه عربستان سعودی، روسیه را مسئول مشکلات ملت سوریه معرفی کرده بود.
 
فیصل در سخنانی در اختتامیه بیست و ششمین نشست سران عرب در 29 ماه مارس گذشته، گفته بود «چگونه "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه خواستار حل مسالمت‌آمیز (بحران سوریه) است در حالی‌که به حمایت نظامی از رژیم سوریه ادامه می‌دهد. این رژیم مشروعیت خود و نیز روابطش با کشورهای جهان را از دست داده است.»
 
سعود الفیصل از کسانی‌که «از تراژدی در سوریه سخن می‌گویند در حالی‌که آنها بخش اساسی از تراژدی ملت سوریه هستند»، ابراز تعجب کرده و مدعی شده بود «آنها به نظام سوریه تسلیحاتی فراتر از نیاز آن می‌دهند تا علیه ملت خود بجنگد.»
 
این سخنان سعود الفیصل در زمانی بیان شده بود که جنگنده‌های رژیم سعودی بمباران سنگین ملت بی‌گناه و بی‌دفاع یمن را آغاز کردند و هزاران یمنی را کشته و زخمی و یا آواره کرده‌اند. این علاوه بر نقش عربستان سعودی در حمایت تسلیحاتی و آموزش نظامی عناصر گروه‌های تندرو در سوریه و تسهیل ورود آنها به این کشور بحران‌زده است.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha