حماس:

رژیم صهیونیستی خواهان تبادل اسراست

رژیم صهیونیستی خواهان تبادل اسراست
به گزارش سراج24، یک مقام عالی‌رتبه جنبش حماس اعلام کرد رژیم صهیونیستی حدود 4 هفته پیش از طریق یک میانجی اروپایی با حماس تماس گرفته و خواهان گفت‌وگو برای تبادل اسرای اسرائیلی با اسرای فلسطینی شده است.
 
بر اساس گزارش وبگاه خبری «الرساله»، این رهبر حماس که نخواست نامش فاش شود، گفت: میانجی اروپایی پیامی از حکومت اسرائیلی داشته به این مضمون که اسرائیل آماده صحبت درباره پرونده دو نظامی است که در جنگ تابستان سال گذشته به دست حماس اسیر شده‌اند تا اجساد آنها را بازگردند.
 
وی افزود: ما به این میانجی اروپایی گفتیم که حماس جز پس از آزادی غیرمشروط تمامی آزادشدگان تبادل «شالیت» که یک بار دیگر بازداشت شده‌اند، برای صحبت در این باره (تبادل اسرا) وارد عمل نخواهد شد.
 
تبادل شالیت تبادلی است که در 18 اکتبر 2011 میان گروه‌های فلسطینی و طرف اسرائیلی بسته شد و به موجب آن «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیلی با 1027 اسیر فلسطینی مبادله شد. اما رژیم صهیونیستی بر خلاف توافق قبلی بار دیگر برخی از اسرای آزاد شده را بازداشت کردز
 
دو نظامی اسرائیلی که در سال گذشته به دست مقاومت اسیر شدند «هدار گولدن» و «شائول آرون» هستند و حماس تا کنون هیچ اطلاعاتی از آنها حتی زنده یا مرده بودن این دو نفر اعلام نکرده است.
 
منبع: فارس

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha