کمالوندی:

محدودیتی در تحقیق و توسعه نداریم

محدودیتی در تحقیق و توسعه نداریم
به گزارش سراج24، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی که مهمان تلفنی برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته بود در جواب این سوال که «در سفر اخیر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، آیا توافق مکتوبی به وجود آمد یا به وین موکول شد تا مکتوب شود»، گفت: در آن زمان کلیاتی توافق شد، دیدارهای خوبی صورت گرفت و قرار شد که این مذاکرات ادامه یابد. مذاکرات دیروز دنباله مذاکراتی است که با آقای آمانو داشتیم. همه مسائل مختلف را مرور کردیم و تفاهمات کلی خوبی حاصل شد اما به دلیل ضیق وقت فرصت مکتوب کردن اینها را نداشتیم. قرار است این مذاکرات ادامه پیدا کند.
کمالوندی درباره مذاکرات علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با طرف آمریکایی نیز گفت: خوشبختانه آقای صالحی از روند کار موضوعات فنی راضی بودند، اگر چه ما همچنان برخی مسائل را داریم و در پرانتزها موضوعاتی هست که باید به آن پرداخته شود، ولی اگر به عقب بگردیم و نگاه کنیم می بینیم که راه زیادی را آمدیم و از لحاظ فنی در جهت حل مسائل قرار گرفته ایم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره تحقیق و توسعه گفت: تا اینجایی که آمده ایم جای هیچ نگرانی نیست یعنی ما محدودیتی در امر تحقیق و توسعه نداریم اما در باره هرکدام از ماشین های جدید یعنی آی آر 5 و 6 و 7 و 8 برای هرکدام در واقع یک جنگ داشتیم. مدت ها و روزها مذاکرات فشرده و گفتگوهای 5-6 ساعته برای هر کدام از این ماشین ها داشتیم.
وی افزود: خوشبختانه الان هیچ کدام از طرح های تحقیق و توسعه قرار نیست تحت تاثیر قرار بگیرد و جای هیچ نگرانی نیست.
منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

به راحتی قادر به غنی سازی ۹۰ درصد نیز هستیم

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

0 نظر

ارسال نظر

capcha