مدیرعامل مترو تهران و حومه خبر داد

مترو ویژه فرودگاه مهرآباد شهریور به بهره‌برداری می‌رسد

مترو ویژه فرودگاه مهرآباد شهریور به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش سراج24، هابیل درویشی در نشست خبری در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: مترو تهران بیش از 200 کیلومتر مترو را در دست ساخت دارد که 100 کیلومتر آن دورن‌شهری است.
وی با بیان این‌که برای فرودگاه مهرآباد یک خط ویژه مترو طراحی شده است، تصریح کرد: طول این خط 2 کیلومتر بوده و دارای 4 ایستگاه است که مسافران می‌توانند در تهران در سالن فرودگاه پیاده شوند.
وی با بیان این‌که قطارهای این خط مترو به‌صورت اختصاصی طراحی و ساخته شده است، افزود: واگن‌های این خط به صورت 100 درصد در واگن‌سازی تهران در حال ساخت است و مبلمان آن با قطارهای موجود در خطوط مترو متفوات خواهد بود.
وی با اشاره به این‌که سازه‌های ایستگاه مترو فرودگاه‌ مهرآباد 100 به پایان رسیده است از پیشرفت فیزیکی 85 درصدی کل پروژه خبر داد و گفت: در مرحله نازک‌کاری و نصب تجهیزات هستیم.
مدیرعامل مترو تهران یادآور شد: همه نیازهای مهم قطار از جمله ریل سوم، واگن‌ها و... از قبل تهیه شده است و امیدواریم تا اواخر شهریور ماه امسال این پروژه به بهره‌برداری برسد.
درویشی با بیان این‌که خط 4 مترو در شرق تهران (ترمینال شرق) به سمت آزادی، ارم سبز و خط کرج به مترو فرودگاه مهرآباد متصل می‌شود، گفت: اولین ایستگاه بعد آزادی یعنی ایستگاه بیمه به‌صورت مستقل به فرودگاه مهرآباد متصل خواهد شد.
وی با بیان این‌که در فاز توسعه، مترو فرودگاه مهرآباد به مترو امام فرودگاه خمینی (ره) متصل می‌شود در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص آخرین وضعیت مترو فرودگاه امام گفت: مترو فرودگاه امام از حرم امام خمینی آغاز می‌شود که حدود 52 کیلومتر است.
 
وی با بیان این‌که پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود 83 درصد است ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه 300 میلیارد تومان است که در صورت تامین در شش ماه کار این طرح نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
 
مدیرعامل مترو تهران و حومه در ادامه با بیان این‌که اتصال مترو فرودگاه امام خمینی به ایستگاه تجریش یکی از ویژگی‌های این پروژه است، افزود: روزانه حدود 3 میلیون سفر در مترو تهران انجام می‌شود که با بهره‌برداری از خط 3 به طول 37 کیلومتر و همچنین خطوط 6 و 7 در پایان سال آینده ظرفیت جابجایی مترو تهران و حومه به 9 میلیون نفر افزایش می‌یابد.
 
درویشی با اشاره به میزان صرفه‌جویی بهره‌برداری از خطوط در دست ساخت مترو بیان کرد: با افتتاح خطوط 3، 6 و 7 حدود 54 هزار میلیارد تومان صرفه جویی حاصل می‌شود.
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

بلیت مترو را گران نمی کنیم

ایستگاه مترو بیمارستان امام خمینی به مدافعان سلامت تغییر نام داد

پیشنهاد نامگذاری ایستگاه مترو به نام «مدافعین سلامت»

0 نظر

ارسال نظر

capcha