وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

نشاط اجتماعی را با اباحه‌گری اشتباه نگیریم

نشاط اجتماعی را با اباحه‌گری اشتباه نگیریم
به گزارش سراج24، علی ربیعی در خصوص تعریف نشاط اجتماعی و وضعیت فعلی آن در جامعه، گفت: نشاط اجتماعی یک مفهوم است بدین معنی که افراد جامعه برای آینده بهتر به این اعتقاد برسند که فردا بهتر از امروز خواهد بود و تلاش کنند به آن برسند که البته در مقابل آن یأس و ناامیدی نسبت به آینده است.
وی ادامه داد: دو دیدگاه افراطی و تفریطی در مورد نشاط اجتماعی وجود دارد، یک دیدگاه تصور می‌کند نشاط اجتماعی یعنی بی‌بند و باری که دیدگاه غلطی است حتی در برخی کشورهای اروپایی نیز چنین تلقی از این موضوع وجود ندارد و عده‌ای نشاط اجتماعی را با نوعی اباحه‌گری یکسان می‌دانند که آسیب‌زننده است.
وزیر رفاه گفت: دیدگاه تفریطی نیز با دیدگاهی مضیق مواردی که می‌تواند برای جوانان و جامعه ایجاد نشاط کند را محدود می‌سازد، به طور مثال در دهه‌های گذشته ویدئو ممنوع بود و اگر در دست کسی دیده می‌شد آن فرد جریمه می‌شد به همین ترتیب پله‌ها را طی کردیم تا به این نقطه رسیدیم ما برای ایجاد نشاط اجتماعی می توانیم از تجربیا کشورهای دیگر استفاده کنیم به شرطی که کرامت انسانی متناسب با ارزش های جامعه ما در آن لحاظ شود.
وی افزود: با اقدمات و تهیه امکانات در ورزش، هنر، موسیقی و... به صورت سالم می‌توانیم نشاط اجتماعی ایجاد کنیم، همچنین کار در حوزه فعالیت‌های داوطلبانه فارغ از کنش‌های سیاسی می‌تواند فراهم‌کننده زمینه باشد، ما باید فضای روانی جامعه و نوع گفـت‌وگوها در حوزه سیاسی را به گونه‌ای مدیریت کنیم که ناامیدی در جامعه رواج پیدا نکند.
 ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص مضرات نبود نشاط اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: کاهش بهره‌وری، افزایش افسردگی، عدم انگیزه برای کار، فردگرایی منفی، عدم انسجام اجتماعی و کاهش اعتماد میان مردم از نتایج آن است. ما امیدواریم بتوانیم در حوزه وزارت رفاه سهم خود را در این زمینه ایفا کنیم.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چگونگی ایفای نقش وزارت رفاه در ارتباط با این موضوع، تصریح کرد: ما سایت گفت‌وگوی اجتماعی را با دانشگاهیان فعال کردیم و از آنها ایده می‌گیریم، ما امسال در جشنواره فجر برای کمک به سینما ورود کردیم، همچنین در بحث اورژانس اجتماعی و انجام مشاوره می‌توانیم اقدام کنیم. امیدورایم میزان سرمایه‌گذاری در کشور به حدی برسد که با ایجاد اشتغال به این سوال‌ها پاسخ دهیم.
منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

تمام ادارات تهران و البرز به مدت 6 روز تعطیل شدند

خبر خوش وزیر رفاه برای ۳۰ تا ۵۰ ساله‌ها

برقراری بیمه بیکاری برای ۱۰ هزار زلزله زده

0 نظر

ارسال نظر

capcha