«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

نهمین ضلع انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حال شکل‌گیری/محتشمی‌پور لیدر جدید اصلاح طلبان؟!

نهمین ضلع انتخاباتی اصلاح‌طلبان در حال شکل‌گیری/محتشمی‌پور لیدر جدید اصلاح طلبان؟!

به گزارش خبرنگار سراج24، بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تلاش اصلاح طلبان برای بازسازی خود و تعیین سازوکاری مناسب برای ورود به انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی نیز کلید خورد و در این زمینه کمیته‌ها، اشخاص، شوراها و ... در درون اصلاحات شکل گرفت.

همچنین از سوی دیگر احزاب و شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب نیز سعی داشتند نحوه ورود به انتخابات سال 94 را تئوریزه کنند. در این راستا اضلاع مختلفی در دورن اصلاحات شکل گرفت؛ از یک سو کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شکل می‌گیرد و از طرف دیگر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان جلسات خود را منظم‌تر و منسجم‌تر می‌کند و در نهایت سازوکاری را برای کار تشکیلاتی راه‌اندازی می‌کند. از سوی دیگر نیز عارف مستقل از همه شوراها و کمیته‌ها حضور قطعی خود را برای انتخابات مجلس دهم اعلام می‌کند. عبدالله نوری نیز در برهه‌ای توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب مطرح می‌شود. موسوی لاری نیز کمیته‌ای تشکیل می‌دهد و برخی نیز به دنبال ائتلاف با علی لاریجانی  و موارد دیگری که باز هم می‌توان لیست کرد.

همچنین در کنار این فعالیت‌ها باید فعالیت‌های انتخاباتی دولت را نیز در نظر داشت که برای ارتباط با اصلاح‌طلبان مجید انصاری و علی یونسی را به عنوان رابط خود قرار می‌دهند و اصلاح‌طلبان نیز سعی  دارند با دولت ائتلاف داشته باشد. همانطور که غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در مورد تئوری انتخاباتی می‌نویسد باید ائتلاف روحانی/خاتمی/ناطق‌نوری/هاشمی را در دستور کار خود قرار دهیم.

در این شرایط روزنامه آرمان امروز در گزارش یک خود از چهره جدیدی برای انتخابات مجلس دهم سخن به میان می‌اورد که تاکنون رسانه‌ها کمتر به آن توجه کردند ولی نشانه ضلع جدیدی از اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم خواهد بود.

روزنامه آرمان امروز نوشت:"محتشمی‌پور در عراق باشد یا در ایران اما اصلاح‌طلبان همواره آغوش خود را برای پذیرش او به‌عنوان یک لیدر سیاسی میانه‌رو باز گذاشته‌اند و انتظار می‌رود تعدادی از اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان با باز شدن چتر سیاسی محتشمی‌پور در زیر آن قرار گیرند که البته اکنون زمزمه‌هایی در این راستا شنیده می‌شود و باید منتظر ماند." و با این نتیجه‌گیری در گزارش، خبر از ضلع جدیدی با نام محتشمی‌پور می‌دهد.

اخبار مرتبط

اجرای طرح حذف ارز ترجیحی نخستین حلقه از اصلاحات اقتصادی کشور بود

حذف ارز ترجیحی در جریان بررسی لایحه بودجه صحت ندارد/ رسانه‌های اصلاحات دنبال چه هستند؟

بودجه هنگفتی که محمدرضا با آن، کشاورزی را به خاک سیاه نشاند

0 نظر

ارسال نظر

capcha