هاموند:

زمانی که آماده نشست بودیم به وین باز می‌گردم

زمانی که آماده نشست بودیم به وین باز می‌گردم
به گزارش سراج24، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلستان، درباره ادامه حضور در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 گفت: "هم‌اکنون به لندن بازمی‌گردم. طی یکی دو روز آتی زمانی که آماده نشست بودیم به وین بازمی‌گردم."
هاموند دیروز (یکشنبه) در وین با محمد جواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه کشورمان،‌ گفتگو کرد. 
وزیر خارجه انگلیس پیش از دیدار با ظریف در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود برای رسیدن به توافق چالش‌های بزرگی وجود دارند که درصورت تمایل به دستیابی به توافق باید حل شوند.
سه روز تا پایان ضرب‌الاجل هسته‌ای 9 تیر باقی مانده و مذاکرات تدوین متن توافق نهایی بین ایران و گروه 1+5 با فشردگی ادامه دارد.
در حالیکه دیپلمات‌ها در سطوح مختلف به چکش‌کاری اختلافات برای دستیابی به یک حد وسط ادامه می‌دهند محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، وین را امشب ترک می‌کند تا تهران را در جریان آخرین تحولات مذاکرات قرار دهد. ظریف فردا بار دیگر به تهران باز می‌گردد.
تمدید دستکم چند روزه مذاکرات قطعی است و در روزهای آتی مذاکره‌کنندگان گفتگوها درباره مواد اختلافی چون چگونگی رفع تحریم‌ها، PMD یا همان ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران، تحقیق و توسعه هسته‌ای در کشورمان و برخی موارد گفتگو خواهد کرد تا ببینند آیا می‌توانند به توافقی درباره این موضوعات دست یابند یا به زمان بیشتری نیاز است.
دیپلمات‌های کشورمان بارها اعلام کرده‌اند که اگرچه تمرکزشان بر پایان یافتن مذاکرات در ضرب‌الاجل تعیین شده است اما دستیابی به توافق خود مهمتر از زمان است و مذاکرات تا زمان دستیابی به چنین توافقی ادامه خواهد یافت.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

هشدار ۲۶ نظامی سابق رژیم صهیونیستی به ترامپ

گزارش پلیس اتریش درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران

شرمن: ترامپ فکر می‌کند اکنون زمان مناسبی برای از بین بردن برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha