قادرمرزی در موافقت با استیضاح فانی:

مدیران مدارس پول قند و چای خود را هم از مردم می‌گیرند

مدیران مدارس پول قند و چای خود را هم از مردم می‌گیرند
به گزارش سراج24، حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به عنوان موافق استیضاح با بیان اینکه حضور من در میان استیضاح‌کنندگان نشان می‌دهد این استیضاح سیاسی نیست، اظهار داشت‌: بنده طرفدار دولت بوده‌ و هستم و در جلسه رای اعتماد به فانی تمام تلاشم را کردم، اما ایشان از موارد مطرح شده در جلسه رای اعتماد‌شان فاصله گرفتند. 
وی به 7 مورد از موارد استیضاح اشاره کرد و گفت: وزیر آموزش و پرورش در جلب رضایت و اعتماد جامعه آموزش و پرورش ناتوان بوده است، قشر فرهنگی ما به صداقت و رفتار عالمانه اعتماد می‌کند.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحصن برخی فرهنگیان به دنبال مشکلات‌شان گفت: ای کاش در یکی از این اجتماعات و تحصن‌ها حاضر می‌شدید و شرایط و مشکلات موجود را برای تحصن‌کنندگان توضیح می‌دادید تا مخالفان و رسانه‌های انقلاب از آن سوءاستفاده نکنند. عدم حضور شما در این اجتماعات به معنای بی‌محلی به جامعه فرهنگی محسوب می‌شود. 
قادرمرزی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش در جلب توجه و عنایات دولت در خصوص منابع مالی لازم جهت تامین منابع مالی موردنیاز برای هزینه‌های مختلف مدارس کشور ناتوان عمل کرده است. 
وی ادامه داد: این موضوع باعث شده است که مدارس کشور برخلاف اصل 30 قانون اساسی به مدارس خودگردان تبدیل شود، امروز مدارس ما برای تامین هزینه‌های جاری خود با مشکل مواجه است. مدارس شبانه‌روزی در 2 سال گذشته در حوزه انتخابیه بنده چندین بار تعطیل شده است و مدیران مدارس حتی پول قند، چای و کاغذ موردنیاز را از مردم مطالبه می‌کنند و به گدایی افتاده‌اند. 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی به ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی در مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 50 درصد مدارس حوزه انتخابیه بنده و 10 استان دیگری که شاهد آن بودم در شأن دانش‌آموزان و فرهنگیان نیست و هر لحظه امکان دارد ساختمان این مدارس فرو بریزد.
قادرمرزی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای فانی آیا شما می‌دانید که چند درصد دانش‌آموزان ما در کپرها، چادرها و بعضا مخروبه‌ها تحصیل می‌کنند.
وی ناتوانی وزیر در جلب نظر دولت جهت تامین معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته و اعطای امتیازات مشابه سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها به فرهنگیان را از دیگر انتقادات وارده به وزیر دانست و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در یکی از جلسات خود در ایام انتخابات سال 92 که بنده نیز در آن حضور داشتم، گفت؛ معلمان به اینکه ما همواره با ادبیات عاشقانه آنها را مورد تقدیس قرار دهیم نیاز ندارند، معلمان نیاز دارند تا وضعیت معیشت‌شان بهبود یابد. حضرت عالی در انجام تحقق این امر چقدر تلاش کرده‌اید. 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز معلمان‌مان با مدرک کارشناسی ارشد در حدود یک میلیون و 500 هزار تومان حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. این در حالی است که با طرح تحول سلامت، پزشکان بیش از 10 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. آیا این ضعف وزیر آموزش و پورش در حوزه معیشت فرهنگیان محسوب نمی‌شود؟
وی نداشتن برنامه مدون موثر و عملیاتی برای ارتقای بهره‌وری برنامه‌های آموزش و پرورش از دیگر انتقادات دانست و گفت: وزارت آموزش و پرورش دچار بزرگ‌سری اداری شده که بیش از 50 درصد کارمندان آن در بخش‌های غیرآموزشی فعالیت می‌کنند، در حالی که دولت باید کوچک می‌شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه تهران گفت: پنج‌ششم بودجه وزارت آموزش و پرورش صرف هزینه‌های غیرآموزشی می‌شود و فقط یک ششم بودجه آن صرف حوزه‌های آموزشی می‌شود. 
قادرمرزی خاطرنشان کرد: امروز پرورش دانش‌آموزان برای مسئولیت گرفتن در زندگی فردا و رویارویی با اوضاع کشور باید مورد تاکید قرار گیرد، به طور روزانه 176 هزار مطلب جدید وارد فضاهای علمی و مجازی می‌شود اما چرا آموزش و پرورش در تولید این 176 هزار مطلب جدید نقشی را ایفا نکرده است.
وی ادامه داد: در مورد تقسیم کار معلمان هیچ ساماندهی ملی و منطقه‌ای صورت نگرفته و مدیران استانی هر طور که علاقه دارند بدون هیچ ضابطه‌ای معلمان را بین شهرستان‌ها تقسیم می‌کنند که این موضوع باعث کاهش بهره‌وری آموزشی می‌شود. 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: این استیضاح به هیچ وجه سیاسی نیست، بنده طرفدار دولت بود و هستم اما این موضوع باعث عدم نظارت و بی‌توجهی ما نمی‌شود.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha