سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داد

۲ محموله بنزین وارداتی مرجوع شد

به گزارش سراج24، حسین امیری خامکانی درباره گزارش وزارت نفت از وضعیت تولید، توزیع و واردات بنزین به کمیسیون انرژی گفت: طبق این گزارش مصرف بنزین کشور بین 68 تا 70 میلیون لیتر است که از این رقم بین شش تا 6.5 میلیون لیتر آن وارد می‌شود.
وی با بیان این که مسئولان وزارت نفت تأکید کردند که از تیرماه سال 1393 بنزین وارداتی مطابق با استانداردهای یورو4 بوده است گفت: طبق گزارش بازرسی دو محموله وارداتی بنزین به دلیل نداشتن استانداردهای مورد نظر مرجوع شده است.
وی با اشاره به اینکه حجم بنزین یورو4 تولیدی کشور 19 میلیون لیتر است که در هشت کلانشهر کشور توزیع می‌شود گفت: سهم تهران از این رقم، روزانه 10 تا 11 میلیون لیتر، کرج 1.2 تا 1.3 میلیون لیتر، اصفهان 2.1 میلیون لیتر، شیراز 2.8 میلیون لیتر، اهواز 1.1 میلیون لیتر، تبریز یک میلیون لیتر، مشهد 2.8 میلیون لیتر و اراک 400 میلیون لیتر است.
امیری گفت: در گزارش وزارت نفت آمده بود که مابقی بنزین عرضه شده معمولی است البته برخی شاخص‌های آن مطابق با استاندارد یورو4 ارتقاء یافته است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت: سازمان ملی استاندارد نیز علی‌رغم ساخت آزمایشگاه در بندرعباس گزارشی از کیفیت بنزین وارداتی ارائه نداد. بر این اساس قرار شد این سازمان گزارشی را از کیفیت بنزین تولید داخلی و وارداتی به صورت مکتوب به کمیسیون انرژی ارسال کند.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

سومین ایرباس تحویلی ایران نیز مرجوعی کلمبیا است/بدنه این هواپیما 3 سال پیش ساخته شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha