واکنش مهاجرانی به سند ویکی‌لیکس

واکنش مهاجرانی به سند ویکی‌لیکس
به گزارش سراج24، انتشار سندی در سایت ویکی‌لیکس مبنی بر اینکه دولت عربستان سعودی هزینه تحصیل پسر عطاءالله مهاجرانی، وزیر پیشین ارشاد ایران را به عهده گرفته، در رسانه‌های فارسی زبان و شبکه های اجتماعی خبرساز شده است.
 
به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، این سند نشان می دهد که دولت عربستان به تقاضای عطاءالله مهاجرانی، قبول کرده که شهریه دانشگاه و هزینه مسکن علی مهاجرانی را برای چهار سال بپردازد که مجموعاً 65 هزار پوند (حدود صد هزار دلار) می شود.
 
مهاجرانی به بی‌بی‌سی گفت که در زمان مناسب در مورد آنچه ویکی‌لیکس منتشر کرده پاسخ می‌دهد.
  
 
 
 
 
در سند منتشر شده توسط ویکی‌لیکس آمده که در اوایل سال 2012 چکی به مبلغ بیش از 16 هزار پوند برای تأمین بخشی از هزینه های تحصیلی فرزند مهاجرانی صادر شده است.
 
سایت ویکی لیکس اعلام کرده که مجموعه بزرگی شامل بیش از نیم میلیون سند دیپلماتیک عربستان سعودی را به تدریج منتشر خواهد کرد.
 
این سایت روز جمعه بیش از 60 هزار سند را منتشر کرد که اغلب با سربرگ وزارت خارجه عربستان سعودی هستند و برخی با علامت "محرمانه" یا "فوری" نشانه‌گذاری شده‌اند.
 
بخش عمده این مدارک، نامه‌های اداری، تلگراف‌ها و ایمیل‌هایی به زبان عربی است که از سفارت خانه‌های عربستان سعودی در نقاط مختلف جهان و یا دیگر ادارات دولتی در این کشور ارسال شده‌اند.
منبع:عصریران

اخبار مرتبط

آلکس فرگوسن: ‌بی‌بی‌سی دروغگو است/ آن‌ها براساس خیالاتشان کار می‌کنند

روزنامه دولت: دوره طاغوت دوره طلایی روزنامه‌نگاری ایران بود/ افتخار به صدور خبرنگار به بی‌بی‌سی!

تخلف از فرمان آیت‌الله خامنه‌ای خروج از ولایت‌الله و ورود به ولایت شیطان است+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha