سرگردانی برخی مردم در اعتراض به حذف یارانه

سرگردانی برخی مردم در اعتراض به حذف یارانه
به گزارش سراج24، طبق قانون بودجه 94 و 93 دولت باید نسبت به حذف یارانه پردرآمدها اقدام کند و این سیاست رسماً با تصویب آئین نامه اجرایی مربوطه در هیات دولت طی ماه های اخیر در دستور کار سازمان هدفمندی قرار گرفت.
بنابراین طبق آئین نامه اجرایی تبصره 20 قانون بودجه 94 دولت نسبت به حذف دهک های بالای درآمدی اقدام و البته این امکان را فراهم کرده تا معترضان به حذف یارانه نقدی اعتراض خود را در سامانه یارانه 10 به آدرس اینترنتی http://www.yaraneh10.ir ثبت کنند.
البته سامانه مذکور از پنجم خردادماه راه اندازی شده و طبق جدیدترین اطلاعیه وزارت رفاه این سامانه کماکان فعال خواهد بود و معترضان حداکثر 2 ماه بعد از قطع یارانه نقدی فرصت دارند که اعتراض خود را ثبت کنند.
معترضان به حذف یارانه نقدی بعد از تکمیل فرم مربوطه در سامانه یارانه 10 با این پاسخ مواجه می شوند که حداکثر ظرف مدت 15 روز پاسخ به شماره همراه شما ارسال خواهد شد ولی تا کنون معترضان به حذف یارانه نقدی از دولت پاسخی برای چرایی حذف یارانه نقدی شان دریافت نکرده اند!
با این وجود نباید از حال و روز افرادی که یارانه نقدی‌شان مدت‌هاست قطع شده ولی نمی توانند اعتراض خود را در سامانه به ثبت برسانند، گذشت. چراکه گروهی از مردم طی ماه های اخیر یارانه دریافت نکرده اند ولی هنگام مراجعه به سامانه یارانه 10 و درج مشخصات خود با این پاسخ مواجه می شوند که "اطلاعات شما در سامانه ثبت درخواست موجود نیست. بنابراین در وضعیت یارانه شما تاکنون تغییری ایجاد نشده است. "
این مشکلی است که عده ای از هموطنان در تماس با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده اند! از همین رو انتظار می رود که مسئولان مربوطه پاسخی به این دست مشکلات هم بدهند.
منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

بمب‌های خبری بودجه ۹۷ چه شدند؟

نقش یارانه نقدی و قیمت بنزین در رد لایحه بودجه ۹۷

ابهام مجلس از نحوه حذف یارانه‌بگیران توسط دولت

0 نظر

ارسال نظر

capcha